Sulęcin

Sportowo i tanecznie na Dni Sulęcina

Środa 28 czerwca 2017

Niedzielną część Dni Sulęcina rozpoczął pierwszy Ogólnopolski Miting, z okazji otwarcia Sulęcińskiego Stadionu Klasy I im. Stanisława Ożoga. Nazwę obiektu nadano ku czci pierwszego polskiego biegacza, który przebiegł 10 km w czasie poniżej 30 minut.

Rok szkolny minął "jak z bicza strzelił"

Wtorek 27 czerwca 2017

Ostatnia z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. Uroczysty apel odbył się w piątkowy ranek 23 czerwca. Zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością wicestarosta Tomasz Prozorowicz, członkowie Zarządu Powiatu: Agnieszka Sławiak i Grzegorz Zawadzki, kierownik PCPR Joanna Różańska, dyrektor GOPS Andrzej Żelechowski.

Dni Sulęcina 2017 przeszły do historii

Wtorek 27 czerwca 2017

Za nami Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku. Obchody trwały dwa dni – 24 i 25 czerwca. Wszelkie działania związane z sobotnimi Święto Jan'kami odbyły się nad rzeką Postomią. Wśród nich między innymi: Regaty na Postomii (zawody puszczania statków własnej konstrukcji), Turniej Szachowy oraz warsztaty plecenia wianków świętojańskich.

Turniej szachowy na Dni Miasta

Czwartek 22 czerwca 2017

W trakcie trwania Polsko-Niemieckich Spotkań na Sulęcińskim Rynku odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sulęcina. Turniej rozpocznie się w sobotę 24 czerwca, o godzinie 16:00, na promenadzie przy rzece Postomii.

Po pożarze świątyni

Czwartek 22 czerwca 2017

Kościół parafialny w Trzemesznie Lubuskim został zbudowany w 1866 r. w stylu neogotyckim. W prezbiterium stała figura Matki Bożej, która została przywieziona po wojnie z Kresów Wschodnich z parafii Buczacz. Stała, bowiem dziś świątynia stoi pusta.

Ratujemy się współpracą z samorządami

Środa 21 czerwca 2017

Komisarz Fabian Rogala, jest Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie. Został wyznaczony na to stanowisko służbowe przez zwierzchnika wojewódzkiego w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował w Komendzie Miejskiej w Gorzowie Wlkp. Młody wiekiem i stopniem.

„Historia malowana” - finał konkursu

Poniedziałek 19 czerwca 2017

1 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Konopnickiej w Sulęcinie obył się finał V Edycji Międzyszkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. „Historia malowana”. Prace napływały od lutego do końca kwietnia. Celem konkursu było m.

Wyjątkowe spotkanie

Poniedziałek 12 czerwca 2017

7 czerwca senator Władysław Komarnicki spotkał się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Udział w spotkaniu wzięli również wicestarosta sulęciński Tomasz Prozorowicz oraz nauczyciele I LO. Tematem rozmów była droga kariery zawodowej obecnego Senatora RP, wieloletniego Prezesa Stali Gorzów (od 6 lat Prezesa Honorowego).

Spotkanie z zespołem VOO VOO

Środa 7 czerwca 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w ramach Festiwalu Wake Up and Live zaprasza na spotkanie z zespołem Voo Voo, które odbędzie się w sobotę, 10 czerwca br. o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki Publicznej.

Kolejna tura Grand Prix „Lina”

Wtorek 6 czerwca 2017

W sobotę 13.05.2017r., na jeziorze Ostrowskim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie zaliczane do Grand Prix Koła 2017. W tym dniu do zawodów nad tym malowniczym akwenem przystąpiło 21 zawodników ( 13 seniorów, 4 kobiety i 4 juniorów).

Unitarka zaliczona!

Wtorek 6 czerwca 2017

W niedzielę dobiegła końca druga edycja proobronnego obozu szkoleniowego młodzieży klas mundurowych i Stowarzyszenia Pionier. „Na kompanii pobudka, pobudka pora wstać. Czas do wyjścia na zaprawę 10 minut”. Takim sygnałem rozpoczynali każdy dzień szkoleni.

„Spółdzielnia Pomysłów” – rusza VI edycja konkursu dla społeczników

Wtorek 6 czerwca 2017

Już po raz szósty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne. W poniedziałek, 5 czerwca ruszyła VI edycja konkursu „Spółdzielnia Pomysłów”, w którym mogą wziąć udział zarówno fundacje czy stowarzyszenia, ale i osoby prywatne.

Wolne stanowisko pracy - Baw się i pracuj!

Poniedziałek 5 czerwca 2017

Młodzieżowe Centrum Kariery i Współpracy z Zagranicą OHP w Sulęcinie zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się 8 czerwca (czwartek) o godz. 12 w siedzibie Centrum przy ul. Młynarskiej 1 w Sulęcinie.

Będzie się działo!

Piątek 2 czerwca 2017

Burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na Dni Sulęcina - Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku. 23 czerwca w Sulęcińskim Ośrodku Kultury wystąpi kabaret Paranienormalni.

Z rajdowym zacięciem

Czwartek 1 czerwca 2017

23 maja uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z klasy III i II Technikum Pojazdów Samochodowych w składzie: Chuchro Wiktor, Świdowicz Michał i Malak Robert, uzyskali III miejsce w Finale Wojewódzkiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimazjalnych.

Zapachniało pysznościami

Czwartek 1 czerwca 2017

Uczniowie z klas gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”. Organizatorem jest Stefan Birek Szef Kuchni warszawskiego Hotelu Lord **** przy wsparciu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Klubu Szefów Kuchni oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Podziękowanie darczyńcom

Wtorek 30 maja 2017

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie składa podziękowanie darczyńcom: Zygmunt Stupieńko PRYWATNY GABINET LEKARSKI, ul. Szpitalna 1, 69-200 Sulęcin Anna Tośta Pośrednictwo Handlowe, Sprzedaż Paliw, Os. Kopernika 1E/9, 69-200 Sulęcin STYL DOM Domagała B.

„Ludzie Sportu”

Poniedziałek 29 maja 2017

Lokalni działacze sportowi związani z Klubem Sportowym MLUKS „Postomia” Sulęcin-Kołczyn za wieloletnią pracę na rzecz Klubu i promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży otrzymali medale przyznane przez prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Świętowali z okazji Dnia Mamy i Taty

Wtorek 30 maja 2017

28 maja w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie, działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wstępie dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski w imieniu Burmistrza Sulęcina złożył wszystkim Mamom i Tatom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

SOSW zaprasza na Święto Szkoły

Poniedziałek 29 maja 2017

7 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbędzie się piknik dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi z terenu Powiatu Sulęcińskiego. Hasłem tegorocznego święta jest „Bądźmy Razem”. W programie wiele atrakcji, zwłaszcza dla maluchów.

Wandal zatrzymany przez policjantów

Środa 24 maja 2017

Mieszkaniec Sulęcina ze złości uszkodził samochód osobowy i furtkę wejściową na posesję. Pijanego 18-lata zaraz po zdarzeniu zatrzymali sulęcińscy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Do zdarzenia doszło 19 maja po północy.

Stawiam na szeroko pojętą turystykę

Czwartek 18 maja 2017

Rozmowa z Tomaszem Jaskułą, burmistrzem Lubniewic przeprowadzona w lubniewickim ratuszu miała kilka równoległych wątków, bowiem włodarz tej sympatycznej miejscowości jest swoistym gawędziarzem, co raz wplatający w swoje merytoryczne odpowiedzi wiele zbliżonych tematycznie spraw.

Tym razem zamieniły się w… Zajączki

Czwartek 18 maja 2017

Po sukcesie Raj Paczki – akcji dzięki której do wielu potrzebujących trafiła pomoc, Katarzyna Rajfur i Sandra Gruntowska zrealizowały kolejną zbiórkę żywności, środków czystości oraz zabawek dla dzieci w ramach Raj Zajączka.

Sulęciński PCPR

Środa 17 maja 2017

Siedziba wciśnięta gdzieś wewnątrz podwórka. Ciasne pomieszczenia, bariera architektoniczna dla niepełnosprawnych po otwarciu drzwi (schody wiodą na piętro). Mimo to pogodni i uśmiechnięci pracownicy rekompensują w pewnym stopniu niedogodności. Czym zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie znane jest choćby ze stron internetowych czy broszur i ulotek informacyjnych.

8-letnia Asia – mała bohaterka

Środa 17 maja 2017

Dzięki przytomnemu zachowaniu dziewczynki udało się zapobiec spaleniu mieszkania lub jeszcze większej tragedii. Gdy Asia zobaczyła dym i płomienie unoszące się z telewizora, bez zastanowienia zadzwoniła na numer alarmowy 112. Tego dnia Asia na chwilę została sama w domu w Żubrowie niedaleko Sulęcina.

Pozytywnie zakręcony

Środa 17 maja 2017

Ludzie mają rożne pasje, także kolekcjonerskie. W niewielkiej podsulęcińskiej wsi Żubrów mieszka Zenon Kurasik, dziś na emeryturze. Nieco wcześniej zaczynał od podawania piłek na boisku w Lubniewicach, od 1977 r. grał w miejscowym klubie „Tęcza” Żubrów i zajmował się sędziowaniem meczy piłki nożnej w niższych klasach rozgrywek.

Wystawa malarska na bazarze Kupiecka 4

Środa 17 maja 2017

Z reguły na bazar przychodzi się żeby coś kupić. 29 kwietnia na bazarze Kupiecka 4 w Sulęcinie można było przy okazji oglądać wystawę malarską Mirka Nadobnika, młodego sulęcińskiego artysty, który swoje prace wykonuje trzymając pędzle w ustach.

Paranienormalni w Sulęcinie – bilety do wygrania!

Wtorek 16 maja 2017

23 czerwca na Sali widowiskowej SOK wystąpi Kabaret Paranienormalni w programie PIERWIASTEK Z TRZECH. A w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! Występ słynnych polskich kabareciarzy rozpocznie się o godz.

Wielka parada postaci bajkowych

Poniedziałek 15 maja 2017

Mieszkańcy Sulęcina po raz kolejny wykazali się niezwykłą kreatywnością. 12 maja w ramach zakończenia XIV ogólnopolskiego tygodnia bibliotek, SOK wraz z biblioteką publiczną w Sulęcinie zorganizowali wielką paradę postaci bajkowych, zakończoną magicznym balem.

X Rajd Harcerski Czerwona Jedynka za nami

Piątek 12 maja 2017

W dniach 21 - 23.04.2017 roku w Sulęcinie odbył się X Rajd Harcerski "Czerwona Jedynka". Uczestniczyło w nim ponad 200 harcerzy skupionych w 25 patrolach. Harcerze przyjechali z całego województwa i nie tylko, a mianowicie: Nowej Soli, Gorzowa, Słubic, Cybinki, Glisna, Sulęcina, Smogór, Starościna, Rogozińca, Zbąszynka, Kostrzyna, Strzelec krajeńskich, Międzyrzecza, Skwierzyny, Zielonej Góry, Międzychodu, Myśliborza.

Spotkanie z ministrem

Środa 10 maja 2017

5 maja w Gorzowie Wlkp. dyrektor sulęcińskiego OPS Andrzej Żelechowski spotkał się z ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. Spotkanie dotyczyło realizacji polityki społecznej w gminie Sulęcin, w tym m.

Poczuj się jak na Olimpiadzie!

Wtorek 9 maja 2017

Prezes klubu MLUKS „Postomia” Eugeniusz Sembratowicz zaprasza do udziału w jubileuszowym, X Międzynarodowym Biegu Olimpijskim w Kołczynie, który odbędzie się 13 maja. Tradycyjny ceremoniał olimpijski rozpocznie się o godz. 11. Pół godziny później wystartuje bieg na 5 km.

Sprawdzili kilkaset aut za darmo

Wtorek 9 maja 2017

Dzięki uprzejmości właścicieli sześciu stacji diagnostycznych z Sulęcina, Krzeszyc i Torzymia kilkuset kierowców w ciągu 6 dni ostatniego tygodnia kwietnia skorzystało z możliwości sprawdzenia stanu technicznego swojego auta za darmo. Wszyscy zainteresowani (nie tylko mieszkańcy, ale również goście) mogli sprawdzić stan oświetlenia, hamulców i zawieszenia w swoim pojeździe.

Rzeka słów

Czwartek 4 maja 2017

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na wyjątkowy wieczór z poezją, który tym razem stanie się także gratką dla wszystkich Milusińskich! Czekamy na dzieci, które zaprezentują przed nami wybraną przez siebie poezję dziecięcą w interpretacji własnej.

Urodziny szkoły

Wtorek 2 maja 2017

20 kwietnia jubilatką była Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Rozpoczęliśmy świętowanie od multimedialnej prezentacji, którą na sali gimnastycznej przedstawił nauczyciel historii Mariusz Lubaczewski. Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję zobaczyć zdjęcia budynku szkolnego z czasów, kiedy był on jeszcze wojskowym sklepem spożywczym.

Otwarcie sezonu wędkarskiego w Kole „Gumoplast”

Czwartek 27 kwietnia 2017

W sobotę 22 kwietnia wędkarze koła PZW Nr 3 "Gumoplast" rywalizowali w zawodach inaugurujących tegoroczny sezon wędkarski. Zawody rozpoczęły się ciepłym posiłkiem o godzinie 8. Fatalna pogoda powitała zawodników, którzy stęsknieni wędkarskich emocji, przybyli nad Jezioro Ostrowskie.

123...10...16»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij