Sulęcin

Człowiek z hodowlaną pasją

Środa 22 listopada 2017

Bolesława Wireńskiego poznałem na ostatnich Jesiennych Targach Rolniczych w Gliśnie, prezentował dorodne króliki, które cieszyły się znacznym zainteresowaniem. Nic dziwnego, wszak w dyskontach spożywczych oferowane tuszki tych zwierząt w żaden sposób nie są wagowo porównywalne.

Pomaganie mamy we krwi

Środa 22 listopada 2017

Od dziś przez najbliższe 4 dni obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Wielkopolska Brygada cyklicznie, co dwa miesiące organizuje w swoich murach akcję HDK. „DAJĄC KREW – DAJESZ ŻYCIE – to hasło kieruje żołnierzami, którzy choć raz w swoim życiu wzięli czynny udział w akcji honorowego krwiodawstwa.

Dzień „pluszaka”

Poniedziałek 20 listopada 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zapraszają na kolejną, dziewiątą edycję ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. Obchody tego wyjątkowego święta zaplanowane są na 25 listopada, w sobotę. Czy wyobrażamy sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia? Przecież to właśnie miś jest najlepszym przyjacielem wszystkich dzieci! Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z ulubionymi pluszakami do wspólnej zabawy.

Specjalny Ośrodek w Sulęcinie świętował 50 urodziny

Poniedziałek 20 listopada 2017

Obchody Złotego Jubileuszu sulęcińskiego SOSW pod hasłem „Razem tworzymy lepszy świat! rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji społeczności szkolnej i byłych pracowników. Nabożeństwo w kościele p.w. św. Mikołaja w Sulęcinie celebrował proboszcz Parafii, ks.

Dzieje się w Grochowie!

Piątek 17 listopada 2017

W Grochowie powstało boisko do piłki plażowej. Środki finansowe na przeprowadzenie zadania zostały przekazane przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w Sulęcinie, dzięki wnioskowi o dotację złożonemu przez grupę mieszkańców CzirLIDERKI za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowie.

Dowodzenie ogniem

Środa 15 listopada 2017

W poniedziałek, 13 listopada batalion dowodzenia Strzelców Konnych Wielkopolskich zrealizował strzelania sytuacyjne w marszu. Na co dzień batalion zabezpiecza funkcjonowanie organów dowodzenia, z kolei podczas ćwiczeń przygotowuje i ochrania stanowisko dowodzenia brygady.

,,Kresy w piosence, wierszu i wspomnieniach”

Środa 15 listopada 2017

25 października 2017 roku w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia Kresowian im. Jana Pawła II w Sulęcinie. Uroczystość otworzyło wzruszające przemówienie prezesa Stowarzyszenia- Stanisława Czaka. Niesamowitą atmosferę zapewnił występ lokalnego chóru Biały Orzeł, a w głęboką zadumę wprowadziły patriotyczne i kresowe wiersze, recytowane przez uczniów sulęcińskiego Liceum Ogólnokształcącego im.

II Konferencja Pracodawców w Sulęcinie

Środa 15 listopada 2017

W sali konferencyjnej licznie zebranych przedsiębiorców przywitał Krzysztof Kononowicz, prezes Związku Pracodawców „Przedsiębiorczość” w Sulęcinie. Wśród gości byli m.in.: Robert Paluch – Wicewojewoda Lubuski, Adam Basiński - Starosta Powiatu, Dariusz Ejchart - burmistrz Sulęcina.

Jesienny wieczór dobrego smaku

Poniedziałek 13 listopada 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich twórców domowych przetworów oraz znawców niepowtarzalnych, własnoręcznie wykonanych przysmaków na Jesienny wieczór dobrego smaku, czyli konkurs domowych trunków i przetworów. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do siedziby organizatora materiałów konkursowych w dniach 8-17 listopada w godz.

„Nadal nie dochodzi do mnie, że ta przygoda trwa nadal…”

Sobota 11 listopada 2017

Z Łukaszem „Łyczkiem” Łyczkowskim, wokalistą zespołu 5 Rano, uczestnikiem programu The Voice of Poland rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach” wykonane przez ciebie w pierwszym odcinku na żywo programu The Voice od Poland zachwyciło jurorów, publiczność i widzów – dostałeś najwięcej głosów z drużyny Tomsona i Barona.

Wystawa prac w konkursie Historia Malowana

Wtorek 7 listopada 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na wyjątkową wystawę prac plastycznych w ramach V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego. Ekspozycja odbędzie się w Sali Kameralnej SOK, 9 listopada (w czwartek) o godzinie 10:00.

Kolejny raz możesz wygrać nawet 10000 zł na działania lokalne

Poniedziałek 30 października 2017

Już 25 października ruszyła kolejna, VII edycja organizowanego przez Banki Spółdzielcze SGB konkursu „Spółdzielnia Pomysłów”. Jego główną ideą jest wspieranie lokalnych inicjatyw, które mają na celu zintegrować społeczność sąsiedzką. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty za pośrednictwem strony internetowej w specjalnie utworzonym formularzu: www.

Z dziennika strzelca wyborowego

Poniedziałek 30 października 2017

Począwszy od poniedziałku 23 października przez cały tydzień strzelcy wyborowi Wielkopolskiej Brygady brali udział w szkoleniu zintegrowanym. Celem zajęć zintegrowanych jest przede wszystkim ujednolicenie procedur. Procedur czyli działania, wyposażenia i przede wszystkim podejścia do zadania.

O cenzurze w Bibliotece Publicznej

Piątek 27 października 2017

20 października uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Książki zakazane wczoraj i dziś”w sulęcińskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Książek Zakazanych, wywodzącej się z USA kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury, a przy tym promocja czytelnictwa oraz uświadomienie ludziom wolności płynącej z czytania i prawa do niej w każdym kraju na świecie.

Podróżnicze klimaty okiem młodych dziennikarzy

Czwartek 26 października 2017

Dnia 20 października w Klubie u Bulka w naszym ośrodku kultury odbyła się druga edycja festiwalu podróżniczego. Imprezę rozpoczęło rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Podróże w obiektywie”. Laureatami konkursu byli: Magdalena Szybowicz, Aleksandra Gimbut oraz Tadeusz Fudalin.

Malowali na potęgę

Poniedziałek 23 października 2017

W dniach 18-19 października po raz kolejny w Ośnie Lubuskim odbyły się Polsko – Niemieckie Warsztaty Artystyczne - tematem przewodnim było malarstwo. W świat sztuki i twórczej wyobraźni uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem” w Sulęcinie i przybyłych gości z Werkstatt für behinderte Menschen w Fürstenwalde wprowadził znany niemiecki artysta Klaus Deutsch.

Trwają zapisy na bieg Ożoga

Poniedziałek 23 października 2017

XIX Polsko-Niemiecki Memoriał im. Stanisława Ożoga odbędzie się 28 października. Start i meta będą zlokalizowane na Placu Czarneckiego. Główny bieg memoriałowy odbędzie się na dystansie 10 km (3 pętle) ulicami miasta. Start o godz.

Bawili się na międzynarodowym Dniu Seniora

Poniedziałek 16 października 2017

Za nami Polsko-Niemiecki Sulęciński Tydzień Seniora. W uroczystości udział wzięli seniorzy z gminy Sulęcin, a także mieszkańcy miast partnerskich: Friedland oraz Beeskow. Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych gości przez burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta na naszej scenie wystąpiło wielu artystów: Ewa Jacykowska, Aneta Wójcik, Weronika Niewiarczuk, Maciek Barden, Łukasz Łyczkowski – wokaliści; Mateusz Uller i Sara Gromacka – tancerze; kabaret Teraz My oraz Zespół „Pod Kasztanem” z Kapelą Wujka Felka z Templewa.

Dzień Niemiecki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Czwartek 12 października 2017

3 października uczniowie i nauczyciele SOSW obchodzili najważniejsze święto państwowe naszych sąsiadów zza Odry, którym jest Dzień Zjednoczenia Niemiec. Uroczystość ta miała na celu przybliżanie szerokiego spektrum wiedzy o Republice Federalnej Niemiec z zakresu historii, kultury i tradycji niemieckiej.

Mieszkańcy decydowali o kulturze

Poniedziałek 9 października 2017

Dzień otwarty w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz inne atrakcje towarzyszące imprezie przez cały weekend nazwaliśmy hasłem NAŁADUJ KULTURĘ. Celem wydarzenia jest przede wszystkim zaangażowanie społeczności lokalnej do kreowania i współtworzenia działań kulturalnych w Sulęcinie.

Podróże w obiektywie

Poniedziałek 9 października 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu fotograficznego pod hasłem "Podróże w obiektywie". Poniżej regulamin wydarzenia. REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PODRÓŻE W OBIEKTYWIE” 1. Konkurs organizowany jest przez Sulęciński Ośrodek Kultury, przy ul.

Rozpoczął się Tydzień Seniora

Poniedziałek 9 października 2017

Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zapraszają serdecznie na Polsko-Niemiecki Sulęciński Tydzień Seniora. Projekt imprezy sfinansowany został z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Uczniowie podbijają kulinarny świat

Sobota 7 października 2017

Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształcąca się w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGARA GASTRO i INVEST HOTEL, które odbyły się 28.

W I LO "zamiauczały koty"

Piątek 6 października 2017

28 września odbyły się kolejne obchody tzw. „Paździorów”. Obie klasy pierwsze miały inne zadania do wykonania, jednak cel był ten sam, a mianowicie świetna zabawa, rywalizacja sportowa i integracja wszystkich uczniów naszej szkoły.

Ja pomagam, ty pomagasz – my pomagamy!

Czwartek 5 października 2017

To, że uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie są wrażliwi na potrzeby tych, którym los nie sprzyja wiadomo nie od dziś. Zawsze włączają się aktywnie w różne akcje charytatywne, reagując na apele organizacji szukających pomocy i zaangażowania wśród wolontariuszy.

Świętowaliśmy Dzień Chłopca

Piątek 6 października 2017

28 września w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia nie zabrakło pomysłowych prezentów, słodyczy, drobnych upominków, a nawet kuponów niespodzianek na liczne przyjemności np.

Puchar Starosty powędrował do Słońska

Piątek 6 października 2017

23 września na Kanale Postomskim w Krzeszycach odbyły się Zawody Wędkarskie "O Puchar Starosty Sulęcińskiego". W zawodach wzięli udział członkowie 7 k0ół wędkarskich z terenu powiatu sulęcińskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów nastąpiło losowanie stanowisk, na których przez cztery godziny pięcioosobowe drużyny zacięcie walczyły o puchar.

Kolejna edycja konkursu „Firma Roku”

Czwartek 5 października 2017

Ruszyła II edycja konkursu „Firma Roku” powiatu sulęcińskiego. By wziąć udział w konkursie należy do 31 października złożyć wypełniony formularz. Przyznanie tytułu „Firma Roku” nastąpi podczas uroczystej gali połączonej z Konferencją Pracodawców.

Dyniowy zawrót głowy

Środa 4 października 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na dyniowy zawrót głowy. 18 października o godzinie 18:00 na Placu Czarnieckiego odbędzie się ŚWIĘTO DYNI. Konkurs ph. „Straszne dynie” - na najbardziej oryginalną i estetyczną dekorację z dyni.

Koniec sezonu w „Linie”

Środa 4 października 2017

1 października odbyły się spławikowe zawody wędkarskie kończące sezon 2017, które zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Koła. Sportowa rywalizacja odbyła się nad malowniczym Jeziorem Ostrowskim. W tym jesiennym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 8 juniorów, 1 kobieta oraz 9 seniorów.

Nasza historia w międzyrzeckim muzeum

Niedziela 1 października 2017

Tylko nieliczni wiedzą, że w zbiorach Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego są eksponaty dotyczące Sulęcina i okolic. Ciekawostką jest pieczęć Loży Masońskiej z Sulęcina. Wykonana w kamieniu półszlachetnym, żółtym, szlifowanym, grawerowana.

Znają, ale nie wszyscy kochają…

Środa 27 września 2017

I wcale nie muszą, bowiem portale społecznościowe w wielu miejscowościach zawsze były, są i będą źródłem natychmiastowej informacji lub przekazu z komentarzem, który nie zawsze wszystkim się podoba. Z reguły sprawującym władzę lub sprawujących urzędy, choć nie jest to regułą.

Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!

Środa 27 września 2017

Wakacje się skończyły i czas wracać do szkoły. Pojawiamy się w murach szkoły w dniu inauguracji, a tu takie zaskoczenie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jako pomoc dydaktyczną do kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk otrzymaliśmy nowe samochody - dwa bliźniacze, pięciodrzwiowe, super autka KIA RIO o pojemności silnika 1248 cm³, mocy 84 KM, z silnikiem benzynowym do praktycznego kształcenia oraz 9-osobowy samochód Ford Transit, o pojemności 2000 cm³.

Sposób na bardzo ciekawy koniec wakacji…

Środa 27 września 2017

Czy koniec wakacji musi być nudny i poświęcony tylko przygotowaniom do nowego roku szkolnego? Z pewnością większość uczniów odpowiedziałaby – “tak”, jednak nie uczestnicy międzynarodowego projektu Jugendcamp - Sulęcin 2017, którzy od 19 do 25 sierpnia wypoczywali w naszym gośninnym mieście i jego malowniczych okolicach.

Wyrusz na piękny trasy z kijkami

Środa 27 września 2017

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie oraz Burmistrz Sulęcina serdecznie zapraszają wszystkich miłośników spacerów nordyckich do udziału w VIII Polsko-Niemieckim Sulęcińskim Rajdzie Nordic Walking. Rajd odbędzie się 30 września 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Piknik integracyjny

Wtorek 26 września 2017

W dniach 29 lipca i 9 września 2017 r. na Uroczysku w Żubrowie, odbyły się pikniki integracyjne. Celem obu imprez było zintegrowanie pracowników ich rodzin oraz emerytów i rencistów ZPCH "Gumoplast".

123...10...18»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij