Sulęcin

Jedyny taki festiwal w regionie!

Piątek 22 kwietnia 2016

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” organizatorzy WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się 27 maja 2016 roku w Sulęcinie.

Konkurs na „Maskotkę 17 WBZ”

Czwartek 21 kwietnia 2016

Kadra i żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu i Wędrzynie zapraszają do udziału w konkursie na „Maskotkę 17. WBZ”. Z okazji 20 rocznicy powstania 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przygotowany został konkurs na „Maskotkę 17.

Military Day

Czwartek 21 kwietnia 2016

Zawody strzeleckie o puchar Dowódcy Generalnego i seminarium „Innowacje dla Snajperów i Strzelców Wyborowych” rozpoczęły Weekend Snajpera organizowany przez Wielkopolską Brygadę. 21 kwietnia wystartował pierwszy Weekend Snajpera, którego elementem są międzynarodowe zawody strzeleckie LONGSHOT16.

Próbował wręczyć łąpówke

Czwartek 21 kwietnia 2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem wręczył policjantowi łapówkę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Co po gimnazjum?

Środa 20 kwietnia 2016

Przed trzecioklasistami z gimnazjów trudny wybór szkoły średniej. Młodzi ludzie szukają odpowiedzi w jakim kierunku się rozwijać i jaką w przyszłości obrać ścieżkę zawodową. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im.

Rywalizowali seniorzy

Środa 20 kwietnia 2016

16 kwietnia na jeziorze Trzecim (Owiecko Duże) po raz pierwszy odbyły się zawody wędkarskie „Puchar Seniora”. Warunkiem udziału w zawodach było ukończenie 50-go roku życia. Do zawodów przystąpiło 12 wędkarzy (11 mężczyzn i 1 kobieta.

Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie

Wtorek 19 kwietnia 2016

W ramach tematyki kompleksowej dotyczącej zdrowia nauczycielki z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie przeprowadziły pogadanki na temat wpływu aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania na rozwój i samopoczucie. Dzieci dowiedziały się jakie składniki pokarmowe są niezbędne w codziennej diecie oraz jakie zagrożenia niosą ze sobą złe nawyki żywieniowe, a także przedstawiły jakie są pozytywne strony aktywności fizycznej.

100 lekcja języka polskiego w klasie piątej SP w Wędrzynie

Piątek 15 kwietnia 2016

Ideą 100 lekcji języka polskiego w klasie piątej była przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci oraz utrwalenie i przypomnienie zdobytej wiedzy polonistycznej. Można było wcielić się w wybraną postać literacką, opowiedzieć o jej najważniejszych cechach i umiejscowić w świecie przedstawionym powieści, z której ona „przybyła” .

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

Środa 13 kwietnia 2016

Lubuszanie, którzy nie złożyli jeszcze rocznego zeznania podatkowego za 2015 r. mogą to zrobić osobiście już w najbliższą sobotę w swoim urzędzie skarbowym. Szesnastego kwietnia bowiem wszystkie urzędy skarbowego w kraju zaplanowały Dzień Otwarty.

Pierwsze sukcesy sulęcińskiej grupy TRANS

Wtorek 12 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016 roku w Lipkach Wielkich (woj. Lubuskie) odbył się II Festiwal Zespołów Tanecznych, na którym debiutująca w tej kategorii grupa taneczna TRANS – Sulęcin zajęła zaszczytne miejsca na podium oraz wyróżnienie w trzech kategoriach wiekowych: Trans Sulęcin grupa III – inscenizacja taneczna do lat 8 – wyróżnienie Trans Sulęcin grupa II – w kategorii disco dance i disco freestyle do lat 11 – II miejsce Trans Sulęcin grupa I – w kategorii disco dance i disco freestyle w przedziale wiekowym 12-16 lat – III miejsce Serdecznie gratulujemy naszym kochanym dzieciom, które od wielu miesięcy ciężko trenują dwa razy w tygodniu.

„Jedynka” rozpoczęła sezon

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

Pierwsze zawody spławikowe Koła PZW nr 1 w Sulęcinie w ramach Mistrzostw Koła i Grand Prix 2016 odbyły się na Kanale Słubickim w Słubicach. W szranki stanęło 37 wędkarzy. W pochmurny, chłodny poranek (+2st.

Sezon w „Linie” rozpoczęty

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

2 kwietnia nad brzegiem Kanału Słubickiego wędkarze z Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin spławikowymi zawodami rozpoczęli sezon wędkarski. W tym pięknym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 20 seniorów, 2 kobiety i 8 juniorów.

Jak być świadomym konsumentem w sieci?

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

30 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Agnieszką Bartosik-Rzyczkowską. Prezentacja pt: „Młody konsument w sieci. Wybrane aspekty prawnej ochrony” pozwoliła uczniom na zapoznanie się z prawami i obowiązkami konsumentów, prawnymi aspektami zakupów w sieci, mechanizmami gwarancji, reklamacji, zawierania umów itp.

Bezpieczniej z CZG-12

Środa 6 kwietnia 2016

Mieszkańcy Długoszyna będą bardziej widoczni oraz, a co za tym idzie bezpieczniejsi poruszając się po drodze. Zarząd Celowego Związku Gmin CZG-12 na prośbę Adama Florka postanowił ufundować 50 szt. kamizelek odblaskowych dla sołectwa.

200 lat dla pani Eugenii!

Wtorek 5 kwietnia 2016

…I mimo stu lat można tak, jak za młodu cieszyć się wiosną, słońcem, zapachem kwitnącego bzu, muzyką i widokiem tych, których się kocha…”. Niewielu ludziom dane jest świętować 100 rocznicę urodzin. Nie często też zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „Sto lat” modyfikowano w sekwencji na „Dwieście lat”.

T. Prozorowicz wicestarostą powiatu

Wtorek 29 marca 2016

Tomasz Prozorowicz został przez radnych Rady Powiatu Sulęcińskiego wybrany na stanowisko wicestarosty. Rada wybrała też etatowego członka zarządu powiatu, którym został Grzegorz Zawadzki. Punkty dotyczące wyboru wicestarosty i etatowego członka Zarządu Powiatu zostały wprowadzone do porządku obrad dopiero na początku XXI sesji Rady Powiatu Sulęcińskiego (wcześniej nie było ich w planie).

Porządki na „Kolejowym”

Środa 23 marca 2016

5 marca członkowie Koła PZW nr 3 „Gumoplast” wykonali prace społeczne wokół jeziora Kolejowego 1 w Sulęcinie. Dużo wysiłku włożono w wyciągnięcie z wody powalonych drzew, posprzątano pozostawione śmieci oraz wycięto krzaki utrudniające dojście do jeziora.

Olimpiada w stolicy

Wtorek 22 marca 2016

19 marca uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w XVII Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Mont Everest hipokryzji

Poniedziałek 21 marca 2016

Ta historia zaczyna się w 2008 r. Wtedy 18-letni Patryk Lewicki z małego Wędrzyna w gminie Sulęcin zdecydował się wstąpić do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Organizacja ta do dziś jest młodzieżową przybudówkę Platformy Obywatelskiej.

W I LO w Sulęcinie uczcili patrona

Piątek 18 marca 2016

Turniej Mickiewiczowski, turniej siatkówki młodzieży gimnazjalnej, zumba, porady dietetyka i eksperta z sanepidu – 18 marca I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie hucznie obchodziło dzień swojego patrona Adama Mickiewicza połączony z dniem otwartym szkoły.

Szkoła nagrodzona za dobre wyniki uczniów technikum

Wtorek 15 marca 2016

Technikum Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie to szkoła, która zapewnia przede wszystkim kształcenie uczniów w bezpiecznych, przyjaznych warunkach na właściwym poziomie edukacyjnym i wychowawczym. Dowodem spełnienia tych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły jest przyznany Certyfikat Wiarygodności uzyskany w Ogólnopolskim Programie „Wiarygodna Szkoła”.

Ulica Miła do naprawy

Poniedziałek 14 marca 2016

- Najwyższy czas, żeby ten fragment ulicy Miłej doprowadzić do normalnego stanu – mówi mieszkaniec Sulęcina Leszek Łuczyński – Jak popada deszcz tamtędy nie można przejść – dodaje. Sprawdziliśmy sytuację na miejscu.

Uczniowie dla wszystkich wspaniałych kobiet

Sobota 12 marca 2016

8 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chwilami zabawny, a chwilami refleksyjny program artystyczny przygotowany przez utalentowanych uczniów i nauczycieli, wywołał wiele uśmiechów na twarzach płci pięknej.

Kowal, górnik i OŹE

Piątek 11 marca 2016

Co wspólnego może mieć kowal, górnik i odnawialne źródła energii (OŹE) – wydaje się, że nic. A jak dołączymy jeszcze Sulęcin – to zasadnym jest pytanie: co ma piernik do wiatraka.

Program Rodzina 500 PLUS krok po kroku

Czwartek 10 marca 2016

1 kwietnia zacznie obowiązywać Program 500 PLUS zakładający wypłatę świadczeń wychowawczych w wysokości 500 złotych (kwota ta nie będzie opodatkowana) na drugie i kolejne dziecko. Świadczenie w każdej gminie będą wypłacać ośrodki pomocy społecznej.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SOSW

Czwartek 10 marca 2016

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przypadającego 21 lutego, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie, odbyło się szereg działań pod hasłem: „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”, przypominających, jak wielkim skarbem jest język polski.

Jak pozbyć się przeterminowanych leków

Środa 9 marca 2016

Skontaktowała się z nami czytelniczka z pytaniem: co zrobić z przeterminowanymi lekami? - Mieszkańcy mają obowiązek oddawania przeterminowanych medykamentów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Długoszynie – usłyszeliśmy w magistracie.

Przystrój dom na Wielkanoc

Poniedziałek 7 marca 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sulęcin do odwiedzenia stoisk, przygotowanych przez miejscowych rękodzielników w ramach I Sulęcińskiego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się 13 marca 2016 roku na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.

Lekcja żywej historii w SP w Wędrzynie

Czwartek 3 marca 2016

15 lutego uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie gościli rycerzy z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. Celem spotkania było przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Przedstawiciele Agencji „Arkona” zaprezentowali repliki zbroi, kolczug, hełmów, mieczy, tarcz i toporów oraz zabawnie i niezwykle barwnie opowiedzieli o dojściu Mieszka I do władzy.

W Sulęcinie również działali Żołnierze Niezłomni

Środa 2 marca 2016

1 marca w Sulęcinie uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na spotkanie połączone z prelekcją o „Niezłomnych” i koncertem pieśni patriotycznych przybyło ok. 40 osób. O historii żołnierzy walczących z aparatem komunistycznym po zakończeniu II wojny światowej opowiedział Arkadiusz Haszler.

Przedszkolaki w odwiedzinach u Turskich seniorów

Środa 2 marca 2016

Pod koniec lutego 5-latki z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców odwiedziły DPS w Tursku. Dzieci poprosiły, aby wszyscy przenieśli się miesiąc wstecz, kiedy to kalendarz wskazywał wyjątkową datę 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dziadka.

Wędkarze z „Lina” posprzątali jezioro Trzecie

Wtorek 1 marca 2016

27 lutego, nad brzegiem jeziora Trzeciego (Owiecko Duże) spotkało się 23 członków Koła PZW „Lin” w Sulęcinie, w tym sześcioro młodych adeptów szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek”. W sobotni ranek zebraliśmy się żeby kontynuować rozpoczęte prace porządkowe nad tym malowniczym zbiornikiem wodnym.

„Lin” szkoli młodych wędkarzy

Poniedziałek 29 lutego 2016

26 lutego 2016 r., o godzinie 16.30 w Ośrodku Szkolenia Kierowców „LUZ” w Sulęcinie odbyło się pierwsze spotkanie Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” dla dzieci i młodzieży. Po krótkim słodkim poczęstunku dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez sekretarza naszego koła Jerzego Lasotę.

«1...89101112...20»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij