Trzymał zwierzęta w nieodpowiednich warunkach

Niedziela 1 października 2017

Policjanci z Międzyrzecza podczas przeszukaniaia w mieszkaniu młodego międzyrzeczanina, w jednym z pomieszczeń znaleźli jaszczurki, węże i pająka. Dwa węże znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem. Gady zostały tymczasowo odebrane właścicielowi i zostaną przekazane do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

25 września policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Międzyrzeczu podczas przeszukania pokoju młodego mężczyzny ujawnili kilka gadów: pytona tygrysiego, boa tęczowego, węże zbożowe, agamę brodatą, gekona złocistego, gekona toke oraz pająka ptasznika. Warunki w jakich przebywały zwierzęta na pierwszy rzut oka były złe. Obecny na miejscu lekarz weterynarii jednoznacznie stwierdził, że zwierzęta trzymane są w zbyt małych pomieszczeniach, nie mają prawidłowego oświetlenia i odpowiedniej temperatury. Ponadto dwa węże, które posiadał młody mężczyzna znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Z uwagi na niewłaściwe warunki utrzymania gadów Burmistrz Międzyrzecza wydał decyzję o tymczasowym odebraniu zwierząt właścicielowi. Trafią one do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy pod kątem naruszenia przez mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody i ustawy o ochronie zwierząt.

Źródło: mł.asp. Agnieszka Żyża

KPP w Międzyrzeczu

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij