W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami

Sobota 4 czerwca 2016

980 biegaczy wzięło udział w IX Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (pokonał dystans w wózku) a najstarszy 80 lat. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety.

Pomysłodawca imprezy Irek Góra nie krył radości i zdziwienia. Spodziewał się wielu uczestników, ale taka liczba przerosła jego oczekiwania. Na hasło odpowiedzieli wszyscy, którzy lubią biegać. Trasa biegu liczyła 5 km. Biegli rodzice z dziećmi, z kilkulatkami na rękach i pociechami w wózkach. Biegły całe rodziny. Biegły dzieci szkół podstawowych, młodzież i osoby w starszym wieku, a także niepełnosprawni. Na bieg przybyło 29 grup zorganizowanych, w tym najliczniejsza – 54 – osobowa – z Witnicy. Biegli żołnierze w mundurach i osoby, które po raz pierwszy brały udział w Biegu Olimpijskim. Na zaproszenie oprócz lokalnych samorządowców z powiatu i ościennych gmin odpowiedzieli polscy olimpijczycy. Do Kołczyna przyjechał mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony w 1992 r. – Dariusz Goździak oraz dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie z Aten w 2000 r. i Sydney w 2004 r., obecnie poseł RP – Tomasz Kucharski.

Wszyscy byli wygrani, bowiem nie miejsce się liczyło, tylko samo uczestnictwo. Zadziwiła najstarsza uczestniczka biegu – 80- letnia pani Janicka, która biegła o kijkach do nordic walking. Zdumiał pan, który pokonał dystans o kulach. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (dystans pokonał, oczywiście, w wózku). Do mety pierwszy dobiegł Karol Maciąg z Lubikowa, a pierwszą z pań była Wioletta Paduszyńska z Gorzowa. Nowi uczestnicy nie kryli zadowolenia, byli pozytywnie zaskoczeni. Organizatorzy biegu przygotowali dla wszystkich napoje, lody i ciepły posiłek. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: popcornu, waty cukrowej, malowanych buziek i baniek mydlanych. Po biegu na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie szkoły w Kołczynie. Na zakończenie wśród uczestników biegu rozlosowano dziesięć pucharów dla drużyn, dziesięć piłek i dziesięć rowerów górskich.

Organizatorzy: Zespół Edukacyjny w Kołczynie z dyrektor – Beatą Brzezińską na czele, gmina Krzeszyce reprezentowana przez wójta – Stanisława Peczkajtisa oraz MLUKS „Postomia – Kołczyn” pod wodzą prezesa Klubu – Eugeniusza Sembratowicza serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji tej imprezy.

Organizatorzy obiecali, że następny, jubileuszowy Bieg będzie jeszcze ciekawszy.

Oprac. - Red.

SPONSORZY:

1.      Katarzyna i Błażej Gawłowie

2.      Barbara i Waldemar Smolińscy

3.      Renata i Jerzy Musztyfagowie

4.      Anna i Łukasz Stankiewiczowie

5.      Stanisław Peczkajtis

6.      Justyna Brzezińska

7.      Magdalena Góra

8.      SKLEP DUET” Sulęcin

9.      Tomasz Zięterski “TOMAL”

10.  Lokalna Grupa Rybacka “Wodny Świat”

11.  Arkadiusz Jakub Mazurek Firma Cub@

12.  Maria Kaczkowska i Jarosław Gajda Zakład Usług Leśnych

13.  Zespół Edukacyjny w Kołczynie

14.  Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze

15.  Starostwo Powiatowe w Sulęcinie

16.  Gmina Krzeszyce

17.  prof. Bogusław Liberadzki Europoseł

18.  Jan Graliński Prezes Lubuskiego Zrzeszenia LZS

19.  GBS Barlinek O/ Krzeszyce

 

PARTNERZY:

1.      Jednostka Wojskowa 5700 Międzyrzecz pod dowództwem płk. Piotra Malinowskiego

2.      Powiatowa Straż Pożarna w Sulęcinie

3.      Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczynie

4.      Ochotnicza Straż Pożarna w Studzionce

5.      Żandarmeria Wojskowa w Wędrzynie pod dowództwem Komendanta mjr Sławomira Kuliczkowskiego

6.      Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach Małgorzata Grancewicz

7.      Policja Powiatowa w Sulęcinie

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij