Wandal zatrzymany przez policjantów

Środa 24 maja 2017

Mieszkaniec Sulęcina ze złości uszkodził samochód osobowy i furtkę wejściową na posesję. Pijanego 18-lata zaraz po zdarzeniu zatrzymali sulęcińscy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 19 maja po północy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej na jednej z ulic w Sulęcinie. Patrol Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego natychmiast udał się w miejsce zgłoszenia. Zgłaszająca oświadczyła, że przed jej dom przyszło trzech głośno zachowujących się mężczyzn. Kiedy zwróciła im uwagę jeden z nich zaczął ją wyzywać, a następnie kopnął w furtkę wejściową. Później z kolei pięściami uderzał w zaparkowany przed posesją samochód osobowy. Po całym zdarzeniu mężczyźni się oddalili. Policjanci rozpoczęli poszukiwania za wandalem. Chwilę później zastali w parku mężczyznę siedzącego na ławce. Jego rysopis odpowiadał opisowi podanemu przez pokrzywdzoną. W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo i był agresywny. 18-letni mieszkaniec Sulęcina został zatrzymany przez policjantów. W trakcie, gdy mężczyzna trzeźwiał (w chwili zatrzymania miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie) policjanci Wydziału Kryminalnego zebrali materiał dowodowy oraz ustalili straty uszkodzeń pojazdu oraz furtki wejściowej, które zostały oszacowane na kwotę dwóch tysięcy złotych.

18-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że był zdenerwowany i uszkodzenia dokonał ze złości. Za bezmyślne zachowanie odpowie przed Sądem.


Źródło: asp. sztab. Alina Słonik

KPP w Sulęcinie

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij