„Warszawa Moja Stolica” – sulęciński akcent

Czwartek 27 kwietnia 2017

24 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Warszawie, miała miejsce uroczystość rozdania nagród w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.” Warszawa Moja Stolica”. Konrad Kowalczyk – uczeń III kl. Gimnazjum ZET w SOSW w Sulęcinie otrzymał nagrodę za swoją interpretacje wizji naszej stolicy wykonaną pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Szczepańskiej.

Na konkurs wpłynęło około 1500 prac z całej Polski, w tym również ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie - spośród których nagrodzono prace 30 autorów a wśród nich znalazł się nasz młody artysta.

Uczniowie na zajęciach z plastyki poszerzali swoją wiedzę o naszej stolicy, jej zabytkach i historii, prezentowaną w licznych publikacjach internetowych i książkowych. Pomogło to im rozbudzić ciekawość, kreatywność i wykonać autentyczne, interesujące, własne prace.

Na  uroczystości rozdaniu nagród towarzyszyła Konradowi cała klasa.

Młodzież zwiedziła również stolicę, podziwiała panoramę Warszawy z ostatnich pięter Pałacu Kultury, spacerem po Warszawie przeszła na Stare Miasto by podziwiać starówkę, pomnik Syrenki, odpocząć karmiąc gołębie i słuchać muzyki Fryderyka Chopina.

Ewa Szczepańska

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij