Wciąż ta walka

Czwartek 12 kwietnia 2012

Najpierw szynobus, potem sąd rejonowy, a teraz przedszkole. Doprawdy, powoli irytuje nas podejście tych „z góry” do instytucji położonych w naszym powiecie. Przypomnijmy: zaczęło się pod koniec zeszłego roku, kiedy przy okazji wprowadzania nowego rozkładu jazdy PKP gruchnęła wieść, że zabierają nam znaczną ilość kursów szynobusa na trasie Międzyrzecz – Rzepin (przez Sulęcin). Ale nieszczęścia chodzą parami: tuż przed świętami okazało się, że zagrożony jest także sulęciński sąd rejonowy, bo tak chce minister. Walka lokalnych samorządowców i zebranie kilkunastu tysięcy podpisów przeciwko likwidacji placówki nic nie dała. Mało tego, ma być nawet gorzej, niż zakładały pierwotne plany resortu sprawiedliwości. Ale o szczegółach przeczytacie w następnym numerze. Bo po co tyle złych wiadomości w jednej gazecie?

O jakich wiadomościach mowa? Ano, okazało się, że pomysłowe zmiany „z góry” nie oszczędziły także naszych najmłodszych. Ktoś wysoko postawiony, (tym razem chyba w mundurze) stwierdził, że kilkudziesięciu wojskowym rodzinom w Wędrzynie nie jest potrzebna taka placówka, jak przedszkole. Cóż, nie będziemy szerzej komentować tej decyzji, która uderza nie tyle w maluchy, co w ich rodziców. Czy będą teraz musieli na gwałt szukać nowych miejsc dla swych pociech? Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone – między szefem Zielonego Garnizonu, a burmistrzem Sulęcina toczą się rozmowy, które mają doprowadzić do przejęcia przedszkola przez gminę. Oby tak się stało! Panowie, tutaj naprawdę warto się dogadać. Liczymy na to, tym bardziej, że pierwszy krok został już poczyniony: posłanka Bożena Sławiak wywalczyła w Warszawie odroczenie decyzji o likwidacji przedszkola do września przyszłego roku. Dobre i to, tak trzymać!

A my, już po świętach, objedzeni wielkanocnymi specjałami (m.in. według przepisów z poprzedniego numeru) i potężnie zlani dyngusem, oddajemy Wam kolejny Przekrój, w którym jak zwykle znajdziecie wieści z całego powiatu sulęcińskiego. Ale nie tylko: począwszy od tego numeru, wkraczamy na teren Ośna Lubuskiego. Owszem, to nie powiat sulęciński, z którym Przekrój związał się najbardziej. Ale uważamy, ze bliskie położenie tej gminy względem Sulęcina zobowiązuje nas, by nasi Czytelnicy poczytali także o wydarzeniach z tamtych okolic. Na razie nie jest to może zbyt wiele informacji, ale zaręczamy: to dopiero początek.

Ponawiamy apel, aby nasi Czytelnicy – czy to zwykli mieszkańcy, czy też tutejsze instytucje, współredagowali naszą gazetę. Każdy tekst (najlepiej ze zdjęciem) będzie mile widziany. Oprócz dotychczasowych form kontaktu z redakcją (telefon, e-mail, poczta) teraz będzie można odwiedzić nas osobiście! Tak, tak! Od kwietnia uruchomiliśmy biuro naszej redakcji, do którego będzie można przyjść ze swoim pomysłem na artykuł oraz zamówić drobne ogłoszenie lub reklamę. Redakcja mieści się przy ul. Kościuszki 24 w Sulęcinie, między sklepem „Wszystko za 5,50 zł” i Schleckerem. Gorąco zapraszamy!

 

Wojciech Obremski

Redaktor naczelny

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij