Wierni zatrzymali w kościele złodzieja

Wtorek 11 kwietnia 2017

Dzięki czujności parafian nie udało się mieszkańcowi Sulęcina ukraść pieniędzy z kasety w kościele. Policjanci z Sulęcina przedstawili 40-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W niedzielę 9 kwietnia po godzinie 15.00 oficer dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który z kościoła parafialnego w Sulęcinie chciał ukraść pieniądze.

Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna wszedł do Kościoła, następnie przy ołtarzu uszkodził kasetkę metalową na datki, z której wysypały się pieniądze. Łup pozbierał i schował do kieszeni. Nie zdążył jednak wyjść z kościoła, gdyż został ujęty przez mężczyzn, którzy w tym czasie przebywali w kościele.

Policjanci zatrzymali 40-latka w sulęcińskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu złodzieja policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Sulęcina podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśnił, że wcześniej wypił sporą ilość alkoholu, a do kościoła wszedł aby ukraść pieniądze na kolejny alkohol.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sulęcin

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij