Wkrótce Dni Sulęcina!

Czwartek 12 kwietnia 2012

 

W Sulęcinie rozpoczęły się przygotowania do tegorocznych obchodów święta miasta, które odbędą się w dniach 5-6 maja na Placu Czarnieckiego.

 

Tegoroczne obchody połączone będą z 10. rocznicą partnerstwa, zawartego pomiędzy Sulęcinem, a niemieckimi miastami: Beeskow i Kamen. Dzieci z Sulęcina, Beeskow, Friedland i Nowego Tomyśla wezmą udział w Festiwalu Piosenki i Tańca Przedszkolaków. Rozegrany zostanie mecz piłki nożnej Sulęcin - Beeskow. W ramach obchodów odbędzie się też polsko – niemiecki koncert chórów z Sulęcina, Beeskow i Kamen. Nie zabraknie Polsko – Niemieckich Zawodów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polsko – Niemieckich Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Sulęcina. W programie imprezy nie zabraknie: koncertów, turniejów, występów i innych atrakcji. Gwiazdą Dni Sulęcina będą Skaldowie. Przewidziano również koncert Filharmonii Gorzowskiej. Obchody 10-lecia partnerstwa pomiędzy Sulęcinem, a Beeskow i Kamen są współfinansowane ze środków unijnych oraz państwowych.

Z kolei 3 maja, w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszamy.

 

(red.)

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij