Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim

Wtorek 8 grudnia 2015

We wtorek, 8 grudnia br. premier Beata Szydło powołała 16 przedstawicieli rządu w terenie. W czasie uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów akt powołania na stanowisko wojewody lubuskiego odebrał Władysław Dajczak.

Uroczystość miała miejsce o godz. 10.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Władysław Dajczak odebrał dokument podpisany przez premier Beatę Szydło. Premier powołała Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

– Będziecie przedstawicielami rządu, będziecie mieli wielkie zadanie, ale i odpowiedzialność. Praca, pokora i służenie obywatelom. To zadanie, które sobie postawiliśmy, i które wy będziecie również realizować w regionach – mówiła premier Beata Szydło zwracając się do powołanych wojewodów. – Przed nami bardzo dużo ważnych i niełatwych zadań, gdyż rząd konsekwentnie zamierza realizować program zaakceptowany w wyborach przez obywateli – zaznaczyła premier.

Podczas uroczystości wręczenia aktów powołania na stanowiska wojewodów premier Beata Szydło podkreśliła również znaczenie współpracy z samorządami.

Nowy wojewoda lubuski

Władysław Dajczak urodził się 10 lipca 1959 r. w Międzyrzeczu. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

W latach 1990-1992 był Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Strzelce Krajeńskie. W 1998 roku został wybrany Radnym Województwa Lubuskiego. Do grona radnych wojewódzkich został wybrany również w 2006 r. Pełnił wówczas funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego. W 2007 r. otrzymał ponad 90 tys. głosów w wyborach parlamentarnych do Senatu RP VII kadencji. Do Sejmiku Województwa Lubuskiego został ponownie wybrany w 2014 r.

W latach 1985-1992 pracował w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strzelcach Krajeńskich. Od 1992 do 2007 r. był Dyrektorem Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Strzelcach Krajeńskich.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij