Wypoczynek letni w Dusznikach Zdroju

Wtorek 11 lipca 2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie zorganizował w dniach od 13 do 18 czerwca 2017 roku wyjazd 43 uczniów z trzech szkół podstawowych gminy Sulęcin oraz sulęcińskiego gimnazjum do Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju.

W trakcie pobytu na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji tego regionu m.in. wędrówka po Błędnych Skałach, zwiedzanie Muzeum Zabawek oraz Muzeum Papiernictwa, gdzie można było zapoznać się z technikami produkcji papieru. Podczas pobytu uczestnicy nie tylko zwiedzali ale także uczestniczyli w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, zabawach integracyjnych i dyskotekach. Jednakże pobyt na kolonii to nie tylko zabawy, dlatego wychowawcy organizowali również konkursy, w tym plastyczne związane tematycznie z ogólnopolską kampanią profilaktyczną Zachowaj Trzeźwy Umysł, przeprowadzali pogadanki dotyczące profilaktyki uzależnień oraz rozmowy indywidualne. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Organizacja wypoczynku letniego, to jedna z wielu form realizacji profilaktyki społecznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej ujętych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 rok.

Wyjazd został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Andrzej Stefan Żelechowski

Dyrektor OPS w Sulęcinie

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij