Zamiast goździka

Wtorek 13 marca 2012

Lody puściły, śnieg stopniał, samochód odpala normalnie – Zima stulecia za nami! – powie wielu z nas. Ale jak się dobrze przyjrzeć, to owszem, mróz był trzaskający, ale trzymał nas w swych okowach zaledwie… dwa tygodnie. A śnieg? No, proszę się przyznać, ile razy machaliście łopatą w tym roku? No? Ale już dobrze… zima przecież trwa, wszystko może się jeszcze zdarzyć, odpowiedzą ci bardziej ostrożni. Ale zarówno my, jak pan Kret z telewizji, nie sądzimy, by czekało nas jeszcze jakieś załamanie pogody. Toteż głowa do góry i wypatrujmy tego pierwszego, wiosennego słońca (podobno już się przebija).

A skoro przy słońcu jesteśmy, to pierwsze ciepłe słowa kierujemy do naszych Czytelniczek. Bo choć wiele z nich 8 marca traktuje jako relikt zamierzchłej epoki, to przecież nigdy dość okazji, by wręczyć ten symboliczny kwiatek. Kiedyś był nim goździk, dzisiaj róża, a my przekazujemy im najszczersze życzenia. Żeby chociaż w ten dzień Wasi panowie mężowie, synowie, partnerzy, wujkowie, dziadkowie – (niepotrzebne skreślić) nie denerwowali Was zbytnio tą swoja męską naturą. Bo przecież za nią ich kochacie, prawda? Toteż wszystkiego naj, naj od całej (męskiej części) redakcji.

W marcowym numerze ponownie informacje ze wszystkich gmin Powiatu Sulęcińskiego. Cieszy fakt, ze nasza 5 RANO ma wreszcie swoja płytę. I choć lider zespołu nabawił się ostatnio kontuzji ręki (i to tej od gitary!), to jesteśmy pewni, ze nie przeszkodzi to grupie w marszu na podbój kraju – Łukaszu, jesteśmy z Tobą! Tym bardziej, ze masz szanse na nagrodę Fryderyka, czyli na coś, czego jeszcze w naszym regionie ni e było. Wiemy również, ze z wielkim zainteresowaniem przyjęliście wiadomość o 112. urodzinach pana Józefa z Turska. Dlatego pewnie niemniej chętnie przeczytacie o nominacji naszego superseniora do rangi… kapitana. Szkoda tylko, że wokół sprawy wieku naszego weterana narosło ostatnio trochę kontrowersji. Ale pozostańmy przy priorytetach takich jak miłość do ojczyzny i jej obrona. A przecież to jest ważniejsze, niż jakakolwiek metryka, prawda?

Ale to nie jedyny bohater w tym miesiącu. Trzeba bowiem wspomnieć o pewnym sulęcińskim policjancie, który poza służbą uratował człowieka. Został za to nagrodzony, choć my wiemy, ze nie robił tego dla zaszczytów. A skoro już jesteśmy przy naszych stróżach prawa, postanowiliśmy wprowadzić na nasze łamy kronikę policyjną i straży pożarnej z naszego powiatu. Obie służby robią tak wiele dla naszego bezpieczeństwa, ze warto to nagłośnić, choćby w kilku prezentowanych przykładach.

To zaledwie ułamek tego, co możecie przeczytać w marcowo - kwietniowym Przekroju. Numerze o większej objętości, bo zawierający wkładkę świąteczną - tak, tak, Wielkanoc już wkrótce (zleciało, prawda?) Ale o tym, jak śmigus – dyngus oraz inne imprezy związane ze świętami przebiegały w naszym powiecie, przeczytacie w numerze następnym, który już niedługo pojawi się w Waszych skrzynkach na listy.

 

Wojciech Obremski

 

Redaktor naczelny

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij