Znają, ale nie wszyscy kochają…

Środa 27 września 2017

I wcale nie muszą, bowiem portale społecznościowe w wielu miejscowościach zawsze były, są i będą źródłem natychmiastowej informacji lub przekazu z komentarzem, który nie zawsze wszystkim się podoba. Z reguły sprawującym władzę lub sprawujących urzędy, choć nie jest to regułą.

Madman jako portal w Sulęcinie i jako osoba prywatna jest szeroko znany. Krótkie informacje, na czasie, bogaty serwis zdjęciowy i dobre, czasami ostre lub stonowane komentarze. To jest podstawa sukcesu. Dwa lata istnienia, to przede wszystkim praca i bycie tam, gdzie trzeba być. Często jest to na zasadzie instynktu myśliwego. Pierwszy tekst ukazał się w początku czerwca 2015 r.

Czy prowadzący portal czuje się człowiekiem sukcesu? Trudno wyrokować, bowiem jest on skromnym mieszkańcem Sulęcina i powściągliwym w rozmowie. Uważa, że to co robi jest zasadne. Unika, co jest zrozumiale z uwagi na ewentualne spory prawne czy sądowe, tematów które go przerastają, choć społeczne zainteresowanie, żeby nie rzec – sensacyjne, zawsze było, jest i będzie. Słusznie wyznaje zasadę, że popsuć komuś opinię jest łatwo, ale ją odbudować jest bardzo trudno, nie zamieszcza więc informacji nie sprawdzonych wielokierunkowo. Inspiracją powstania portalu była chęć bycia wśród ludzi, pasja fotograficzna na zasadzie rejestracji życia codziennego i brak takowego środka komunikacji czy przekazu w mieście.

Akcje charytatywne mają większy oddźwięk właśnie poprzez elektroniczne środki przekazu. Stąd sukces w sprawie Mirka (opisywanego nie tylko na naszych łamach, bowiem dziennik wojewódzki poszedł naszym, konkretnie moim śladem). Sukces lokalnej społeczności bez wątpienia.

Portal przez dwa lata rozwinął się tematycznie i graficznie. Jego rola jest pewnego rodzaju misją. Nadal według mego skromnego rozmówcy, o ile zdrowie pozwoli będzie on zamieszczał błyskawicznie aktualne informacje, co jest podstawą bytu. A że po drodze są rożnego rodzaju zawirowania czy zgrzyty, to sam wiem z racji wykonywania swojego zawodu. Istnieją inne społecznościowe portale obejmujące Sulęcin i okolice, ten jednak z racji swej wiarygodności został w moim prywatnym rankingu oceniony najwyżej. Jak każdy mam prawo do swej subiektywnej opinii, a ocenę portalu Madman24.pl pozostawiam odbiorcom.

L. Malinowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij