“Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w Lubniewicach

Czwartek 12 stycznia 2017

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Część zdjęć do tej produkcji realizowano w Lubniewicach, gdzie Michalina Wisłocka (w tej roli Magdalena Boczarska) poznała miłość swojego życia, Jurka (Eryk Lubos). Już dziś możemy zobaczyć galerię zdjęć z planu filmowego z Lubniewic. 

Lubniewice to jedno z piękniejszych miejsc w Lubuskiem, z jeziorami Lubniewsko, Krajnik i Lubiąż oraz pałacykiem z XVIII w., a także neorenesansowym zamkiem z przepiękną neogotycką wieżą widokową. W Lubniewicach otworzono w 2012 roku Park Miłości, nazwany tak dla uczczenia Michaliny Wisłockiej, W parku można zwiedzać piękne rzeźby, nawiązujące do erotyki, przejść się Mostkiem Miłości i zawiesić na nim karteczkę ze swoimi marzeniami. Zdjęcia powstały w zespole pałacowo – zamkowym Książąt Lubomirskich,  dzięki uprzejmości Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego, prezesa Fundacji Książąt Lubomirskich.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. „Sztuka kochania” wyprzedała się w zaskakującym tempie, stając się absolutnym bestsellerem. Przez lata sprzedana została w 7 mln egzemplarzy, czym pobiła nie tylko nakład „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, lecz także Biblii. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. 

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś

Scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij