By ludzie dobrze się bawili

Czwartek 19 lipca 2012

Z CHRISSEM CONNEREM, dyrektorem projektu Kownaty Park w firmie United Momentum Group, rozmawia Adam Piotrowski.

P.L.: Kiedy ma się rozpocząć budowa Kownaty Park?

C.C.: Jest różnica pomiędzy tym, kiedy chcielibyśmy zacząć realizować projekt, a kiedy będziemy mogli. To zależy głownie od tego, kiedy osiągniemy warunki do rozpoczęcia. Operator parku tematycznego, który był tu niedawno, chciałby rozpocząć budowę jak najszybciej. Możliwe, że będzie to początek 2013 r. Ale termin zależy to od tego, jak długo będą trwały procedury formalne przy projekcie. Spotykamy się ciągle z mieszkańcami Kownat i konsultujemy wiele kwestii. Czasami powoduje to więcej pytań, które opóźniają ten formalny proces. Jednak uważam, że nadal to jest dobra droga i profesjonalne podejście do sprawy.

P.L.: Ile osób zostanie zatrudnionych w Kownaty Park?

C.C.: Mamy różne kalkulacje i przypuszczenia, w zależności od fazy projektowej. Dzisiaj pokazaliśmy fazę I (park tematyczny – przyp. red.), gdzie przewidujemy zatrudnienie ok. 1000 osób, ale nie wszystkie będą miały pełne zatrudnienie. Jeżeli zrobimy porównanie z operatorami innych projektów, to dojdziemy do wniosku, że wszystko zależy od sezonu, ponieważ latem ilość osób zatrudnionych jest większa. Średnia ich ilość będzie oscylowała między 300 a 550. Zależy to również od wielu innych czynników, także tych związanych z operatorami parku. Np. toczą się teraz rozmowy z dwiema firmami, które będą mogły się zająć kwestią domków wypoczynkowych. Ich koncepcje są różne i w związku z tym trudno przewidzieć, ile osób będzie ostatecznie zatrudniona. To samo tyczy się hoteli: nie znamy dokładnej liczby osób, które będą zatrudnione przy całym projekcie, ponieważ dla każdego etapu jest ona różna.

P.L.: Proszę wymienić kilka najważniejszych atrakcji turystycznych Kownaty Park.

C.C.: Podstawowa zaleta Kownaty Park to piękna lokalizacja. Naszym zadaniem jest wybudować takie obiekty, dzięki którym ludzie chętnie by do nas przyjeżdżali. Dlatego chcemy zapewnić im jak najwięcej atrakcji, po to, by spędzili z nami 2, 3 dni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre rzeczy będą spektakularne, inne całkiem normalne, jak małe zoo dla dzieci.

P.L.: Ilu turystów będzie mógł obsłużyć Kownaty Park w ciągu roku?

C.C.: Ponieważ cały projekt realizujemy w różnych etapach, nie możemy określić dokładnej liczby turystów. Po zakończeniu wszystkich etapów naszego projektu, możemy się spodziewać ponad 1 miliona odwiedzających . Musimy jeszcze zrobić wspólne wyliczenia, ponieważ jak dotąd opierają się one na danych poszczególnych operatorów. No i są kryteria, jaki sposób wyliczeń przyjąć: czy jedną osobę, która przebywa trzy dni, traktować jako jedną wizytę, czy jako trzy? W polskich gazetach czytałem, że było jeszcze kilka przedsiębiorstw, które chciały budować podobny park i przewidywały, że ilość odwiedzających wyniesie ok. 2, 3 miliony osób rocznie. Ale nam zależy najbardziej na tym, żeby goście przyjeżdżali do nas po kilka razy, bo to będzie oznaczać, że dobrze się tu bawili.

P.L.: dziękuję za rozmowę.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij