Spektakl „Miś Jogi o ekologii” w bibliotece słubickiej

Czwartek 3 grudnia 2015

Nie od dziś wiadomo, że spektakle teatralne bardziej pobudzają dziecięcą wyobraźnię, niż bajki puszczane w telewizji. Dlatego, warto było skorzystać z okazji obejrzenia przedstawienia „Miś Jogi o ekologii” w wykonaniu artystów Teatru „Fantazja”, które odbyło się 23 listopada 2015 r. w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

Akcja spektaklu rozgrywa się w lesie, w którym panuje porządek i wszystkie zwierzęta czują się w nim bezpiecznie. Nad lasem czuwa Strażnik, który niespodziewanie musi wyjechać. Mianuje na swojego zastępcę Misia Jogiego, który uważa, że świetnie sobie poradzi z tym zadaniem. Niestety pilnowanie porządku w lesie nie jest takie łatwe, gdy się nie zna podstawowych zasad ekologii. Na szczęście pani Przyroda przychodzi mu z pomocą.

Bajka uczy dzieci poprawnego zachowania w lesie (nie śmiecimy, zachowujemy ciszę, nie niszczymy otaczającej nas przyrody itp.), a także ekologii (segregujemy śmieci, oszczędzamy światło i wodę).

Przedstawienia Teatru „Fantazja” są autorskie i interaktywne. Podczas spektaklu aktorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci bardzo chętnie służyły pomocą i swoją wiedzą. Razem rozwiązywali problemy i jednocześnie uczyli się ekologii.

Taka forma przedstawienia to nie tylko świetna zabawa, ale też ciekawy sposób, aby nawet najmłodsze  dzieci zrozumiały pouczające morały bajek.

Przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem obejrzały słubickie przedszkolaki z „Jarzębinki” i „Krasnala Hałabały”, pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 1 oraz dzieci z przedszkola „Bambi” z Frankfurtu nad Odrą.  

 

Zespół BPMiG Słubice

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij