Uczniowie podbijają kulinarny świat

Sobota 7 października 2017

Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształcąca się w zawodzie  kucharz oraz  technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomii i Wyposażenia Hoteli  POLAGARA GASTRO i INVEST HOTEL, które odbyły się 28.09.2017 r. w Poznaniu. Dla osób związanych z branżą gastronomiczną, to jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. Ekspozycję bazową tworzą czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu dla lokali gastronomicznych.

To niebywała okazja do zapoznania się z innowacyjną ofertą wyposażenia kuchni, zaplecza kuchennego, akcesorii gastronomicznych, produktów spożywczych, artykułów cukierniczych i piekarniczych, a także z najnowszymi trendami i rozwiązaniami dekoracyjnymi w dziedzinie  aranżacji stołowych.

Wiele emocji wzbudził Finał Pucharu Polski Juniorów w Carvingu. To prestiżowy konkurs kulinarny, któremu patronują najważniejsze ogólnopolskie stowarzyszenia kulinarne. Z zapartym tchem można było obserwować pracę młodych mistrzów, którzy z owoców i warzyw stworzyli rzeźby znanych postaci. Dodatkową atrakcją były pokazy kulinarno-cukiernicze uznanych sław polskiej gastronomii. Stanowiło to doskonałą okazję, by poznać mistrzów smaku, przyjrzeć się ich pracy i podziwiać efekty – przygotowane z wielką pasją. Nie zabrakło czasu na rozmowę z panem Grzegorzem Gniech – Vice Mistrzem Świata w Carvingu.

Udział w tak prestiżowej imprezie, to niezapomniane przeżycie, które daje motywację do nauki, rozwijania  umiejętności i pasji, a przede wszystkim wzbogaca o nowe cenne doświadczenia, kontakty z szefami kuchni, które z kolei przekładają się na realne możliwości nawiązania współpracy „tu i teraz” lub w zawodowej przyszłości.

Beata Janicka

Barbara Hendzel

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij