W I LO "zamiauczały koty"

Piątek 6 października 2017

28 września odbyły się kolejne obchody tzw. „Paździorów”. Obie klasy pierwsze miały inne zadania do wykonania, jednak cel był ten sam, a mianowicie świetna zabawa, rywalizacja sportowa i integracja wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dzień od samego początku był udany, a na niebie ani na moment nie zniknęło słońce. Braliśmy udział w różnych konkurencjach, a na koniec wspaniałej zabawy było symboliczne odcinanie ogonów. Czułem, jakby całe przedsięwzięcie trwało tylko kilka minut, a było to kilka godzin.

Bawiłem się znakomicie i nie mogę się doczekać, aż zobaczę za rok kolejne widowisko tego rodzaju. Całość miała kilka aspektów: od przejścia trasy na Uroczysko, poprzez świetna zabawę, drobne kontuzje uczestników, aż po smaczne wypieki, które każdy zajadał z apetytem.

Najważniejszym i zarazem kulminacyjnym punktem tego wydarzenia było zwycięstwo klasy o profilu sportowym, do której należę. W krótkim czasie zdołaliśmy wszystko przygotować i zwyciężyć. Teraz to my będziemy realizować własne pomysły na kolejną edycję za rok.

Reasumując, „Paździory” to bardzo dobry sposób na integrację uczniów i nauczycieli.

Poniżej opinie innych uczniów nt. tegorocznych „Paździorów” w I LO w Sulęcinie.

Dawid Stegeman, klasa I B

 

            „Paździory” uważam za bardzo udane, zabawa była przednia. Chciałbym podziękować uczniom klasy II B za przygotowanie wspaniałych konkurencji oraz za sprawiedliwe rozstrzygnięcie rozgrywek sportowych.

Maksymilian Obrzud, klasa I B

 

            Tegoroczne „Paździory” w I LO im. A. Mickiewicza w Sulęcinie wygrała klasa I B dzięki Michałowi Taberskiemu, który „odwalił kawał dobrej roboty”. Impreza bardzo mi się podobała, a szczególnie przebrania pierwszoklasistów i ich wychowawców. Pan Łukasz Chajec, nasz wychowawca,  wyglądał nieziemsko...

Jakub Zakrzewski, klasa I B

 

            Bardzo podobał mi się ten dzień. Miałam okazję poznać bliżej moją klasę i innych uczniów mojego liceum. Takie czwartki mogłyby być co miesiąc. Myślę, że kolejne „Wrześniory” będą jeszcze lepsze, bo to my je przygotujemy :)

Anna Blicharz, klasa I B

 

            „Paździory”, które odbyły się na Uroczysku, i w których brałam udział, uważam za bardzo udane. Pomysł z obowiązkowy przebraniem się pierwszaków z początku mnie zaskoczył, ale okazało się, że to fajna zabawa. Konkurencje, które przygotowała II B były pomysłowe i świetnie się przy nich bawiliśmy. Miło było się pośmiać z innymi i posiedzieć orzy ognisku, piekąc kiełbaski. Dzień uważam za BARDZO udany.

Natalia Pankowska, klasa I A

 

            Niezapomnianym przeżyciem była także droga na Uroczysko w Żubrowie, gdzie odbyły się „Paździory”. Wspólne rozmowy w trakcie tej wędrówki przyczyniły się do jeszcze lepszej integracji. Niewątpliwie długo nie zapomnę tego dnia, ponieważ był on bardzo radosny i pełen niesamowitych wrażeń.

Mikołaj Konopko, klasa I A

           

             W czasie tegorocznych „Paździorów” uczniowie klas I musieli uczestniczyć w różnych konkurencjach: przedstawienie reklamy zaśpiewania „klasowej” piosenki, zatańczenie ułożonego wcześniej układu, a także zjedzenie jabłka, które zawieszone było na sznurku (bez pomocy rąk).

            Po zakończonych konkurencjach i obejrzeniu przedstawień przygotowanych przez pierwszaki każdy mógł usiąść przy ognisku, zjeść kiełbaskę i wypić coś ciepłego, a także miło spędzić czas w gronie nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

Joanna Staats, klasa I B

 

            W tym dniu braliśmy udział w wielu różnych konkurencjach. Oczywiście musieliśmy być przebrani. My, klasa humanistyczno-politechniczna, byliśmy ślicznymi kurczakami, a klasa sportowa , I B klaunami. Wszyscy wyglądali inaczej niż zazwyczaj, ale było przy tym mnóstwo zabawy.

Zuzia Osiadacz, klasa I A

 

            Największe wrażenie zrobił na mnie taniec uczniów mojej klasy do piosenki „Kanikuły”. Wygraliśmy tę konkurencję dzięki Hani, Ani, Nikoli i oczywiście Michałowi, który swoim brek danc – owym zdolnościom pobił konkurencję.

Aleksandra Pękalska, klasa I B

 

            Uważam, że tegoroczne „Paździory” były udane. Nie dość, że zabawa była przednia, to myślę, że dzięki takim wydarzeniom pierwszaki mogą się ze sobą zintegrować i poznać bliżej. Na pewno był to początek zbioru wspomnień, które będziemy kolekcjonować przez następne trzy  lata naszej edukacji. Mimo że nasza klasa nie spisała się najlepiej w konkurencjach, to w gronie klasowym dogadujemy się dobrze i nie czujemy się przez tę niewielką przegraną w jakiś sposób gorsi, gdyż jesteśmy uczniami tej szkoły i naszym zadaniem jest tworzyć jej historię. Bo jak nie my, to kto?!

Wiktoria Chojnacka, klasa IA

 

            Z tegorocznych „Paździorów” zapamiętam wspaniałe konkurencje sportowe, ale i to, że każdy mógł poczęstować się herbatą, kawą oraz pyszną drożdżówką. Sądzę, że wszyscy świetnie spędziliśmy ten czas, integrując się z innymi klasami gronem pedagogicznym. Wróciłam do domu bardzo zadowolona i dumna z wygranej. Na pewno będę miała co wspominać za kilka lat.

Nikola Górna, klasa I B

 

Materiał zebrała Iwona Grzegorek

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij