Dzień Dziecka nad jeziorem Ostrowskim

Poniedziałek 6 czerwca 2016

Uśmiechnięte i szczęśliwe buzie początkujących wędkarzy to największa nagroda dla organizatorów Wędkarskiego Dnia Dziecka w Kole nr 1 PZW w Sulęcinie. Była nutka rywalizacji i mnóstwo dobrej zabawy. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.

Do udziału w Wędkarskim Dniu Dziecka zgłosiło się 40 małoletnich zawodniczek i zawodników. Wśród nich były dzieci z kół nr 1 i 3 „Gumoplast” w Sulęcinie oraz z zaprzyjaźnionych kół Niemieckich. Już od wczesnych godzin rannych 5 czerwca nad jeziorem Ostrowskim było gwarno i wesoło. Wszystkich rozgrzewało piękne, bardziej letnie niż wiosenne słońce. Na początkujących wędkarzy czekały słodkości i napoje, które tego dnia cieszyły się szczególnym powodzeniem. W czasie gdy maluchy dokazywały na plaży i pomoście, ich opiekunowie snuli między sobą opowieści o złapanych okazach ryb i spekulowali, które stanowisko będzie tego dnia najlepsze. Zanim jednak rozpoczęły się zawody młodzi moczykije zostali zaproszeni na szkolenie, które poprowadzili wiceprezesi Koła Sławek Matelski i Krzysztof Kuzajewski. Była to dla niektórych powtórka z „materiału” przerabianego podczas Szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży, którą Koło zorganizowało w tym roku. Wreszcie po słowie wstępnym wiceprezesa K. Kuzajewskiego przystąpiono do losowania pomostów. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy – do 10 lat i powyżej. Te młodsze łowiły godzinę, starsze półtorej godziny. W siatkach dominowały krąpiki, leszczyki i płoteczki. Po zważeniu ryb, które wróciły z powrotem do wody, wszyscy z udali się ponowie na plażę. Tam na strudzonych wędkarzy już czekały kolejne specjały i mini park linowy przygotowany przez harcerzy z 42 DW „Ventus”.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali tego dnia takie same nagrody. Jedynie pięć pierwszych osób z każdej grupy wiekowej zostało dodatkowo uhonorowanych pucharami. Najlepsze wyniki w grupie młodszej odnotowali kolejno: Rafał Szarzec, Jakub Blauciak, Zuzanna Piotrowska i Dominik Matelski (ex aequo), Milena Gierońska, Maja Radzi, Dawid Sobczak, Michał Pulka i Sebastian Zawadzki (ex aequo), Julian Kluwak i Tom Patzig (ex aequo). Największą rybę złapał Jakub Blauciak i był to karaś o wadze 470 g. W grupie powyżej 10 lat najwyższe wyniki osiągnęli: Kornelia Sobczak, Hubert Gieroński, Jakub Kartawik, Wojciech Pulka, Hubert Czewiuk, Jakub Kruziński, Emilia Marton, Maksymilian Sobczak, Paul Prufer, Wiktor Kuzajewski. Nawiększa ryba – leszcz o wadze 480 g trafił się Hubertowi Gierońskiemu.

Ogłoszenie wyników nie było końcem dobrej zabawy i niespodzianek tego dnia. Na dzieci czekały różne konkurencje sprawnościowe i kolejne nagrody.

Jak zwykle podczas międzynarodowych imprez wędkarskich organizowanych przez „Jedynkę” nie obeszło się bez tłumacza. Zadanie to wypełniał wzorowo Eduard Diłanian. Szczególne podziękowania należą się zarządom kół nr 1 i nr 3 PZW w Sulęcinie. Impreza nad jeziorem Ostrowskim to efekt ich bezinteresownej pracy.

Nie obeszłoby się również bez wsparcia wspaniałych sponsorów, wśród których znaleźli się:

1. Stowarzyszenie „Wodny Świat” Lokalna Grupa Rybacka

2. ZO PZW Gorzów Wlkp.

3. Koło nr 1 PZW Sulęcin

4. Koło nr 3 PZW Gumoplast

5. Koła Niemieckie – Fristenwalde ,Beskow

6. INTERMARCHE Sulęcin- p. Adam Siwiński

7. Producent zanęt firma ELDORADO Ewa Zasadzka

8. Firma SILAR p. Kornacki

9. Firma LEKS

10. CZG-12

11. Sklep AGNES 24

12. Sklep DOMUS

Tekst i foto: Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij