Wywiad

Wierzę, że rok 2020 nie będzie gorszy niż poprzedni

Niedziela 12 stycznia 2020

O zrealizowanych i planowych inwestycjach Powiatu Sulęcińskiego, różnicach w sprawowaniu urzędu burmistrza i starosty, oraz o trudnej sytuacji finansowej Lubniewic ze starostą sulęcińskim Tomaszem Jaskułą rozmawia Adam Piotrowski Panie Starosto 23.11 minął rok Pana pracy na rzecz powiatu sulęcińskiego, jak Pan go ocenia? Przede wszystkim mam nadzieję, że nie subiektywnie (śmiech).

W hołdzie Sulęcińskim Pionierom

Niedziela 12 stycznia 2020

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na budowę pomnika upamiętniającego pierwszych mieszkańców miasta i gminy Sulęcin. Monument w formie kolumny z płaskorzeźbami po bokach i orłem na szczycie ma stanąć w okolicach centrum Sulęcina.

„Góry nauczyły mnie wiele…”

Poniedziałek 20 sierpnia 2018

Szacunek okazywany przyrodzie jest bez wątpienia atutem godnym zdobywcy. Nie raz, nie dwa, dociera do nas informacja, że „góry zabrały kolejna ofiarę”. Taternicy, alpiniści czy himalaiści są świadomi zagrożeń podczas każdej wyprawy.

Rekrutacja trwa

Czwartek 21 czerwca 2018

Z Mariuszem Pawlakiem, członkiem Zarządu Living Furniture Europe Sp. z o.o., firmą która wczesną jesienią tego roku rozpocznie w Sulęcinie produkcję łóżek, rozmawia Adam Piotrowski. Na temat budowy nowego zakładu pracy, który ma produkować meble w Sulęcinie rozmawialiśmy w lutym tego roku.

Szukamy pracowników myślących o długoletniej współpracy

Poniedziałek 26 lutego 2018

Z Mariuszem Pawlakiem, członkiem Zarządu Living Furniture Europe Sp. z o.o. rozmawia Adam Piotrowski. Na sulęcińskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w okolicach ulicy Lipowej od ponad miesiąca pracuje ciężki sprzęt. Inwestorem powstającego zakładu pracy jest spółka Living Furniture Europe, której jest pan Członkiem Zarządu.

„Nadal nie dochodzi do mnie, że ta przygoda trwa nadal…”

Sobota 11 listopada 2017

Z Łukaszem „Łyczkiem” Łyczkowskim, wokalistą zespołu 5 Rano, uczestnikiem programu The Voice of Poland rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach” wykonane przez ciebie w pierwszym odcinku na żywo programu The Voice od Poland zachwyciło jurorów, publiczność i widzów – dostałeś najwięcej głosów z drużyny Tomsona i Barona.

Będą uzupełniać skład Rady Miejskiej Witnicy

Środa 25 października 2017

W niedzielę, 29 października w Witnicy odbędą się wybory uzupełniające. To konsekwencja rezygnacji z mandatu radnej Krystyny Wojkowskiej. Interesy mieszkańców chce reprezentować Agnieszka Chudziak, która będzie się ubiegać o mandat nowej radnej.

Ratujemy się współpracą z samorządami

Środa 21 czerwca 2017

Komisarz Fabian Rogala, jest Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie. Został wyznaczony na to stanowisko służbowe przez zwierzchnika wojewódzkiego w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował w Komendzie Miejskiej w Gorzowie Wlkp. Młody wiekiem i stopniem.

Rycerz na metalowym rumaku

Wtorek 14 lutego 2017

W Kostrzynie nad Odrą znają go chyba wszyscy. Jakub Korżyński to postać kontrowersyjna, ale jedno trzeba mu oddać - to człowiek o wielkim sercu, społecznik i prawdziwy wulkan energii, który swoimi pomysłami potrafi także zarazić innych.

Wywiad z Krzysztofem Kielcem

Piątek 10 lutego 2017

O minionym roku i planach na przyszłość rozmawiamy z Krzysztofem Kielcem, Prezesem Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Kiedy w lutym obejmował Pan funkcję Prezesa K-S SSE S.A. mówił Pan szeroko o skupieniu się na działaniach marketingowych, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki.

Drogówka - rozmowa Przekroju

Wtorek 31 stycznia 2017

Policjantów z tzw. drogówki widać dosłownie wszędzie na ulicach i drogach naszego powiatu. I bardzo dobrze, bowiem ich widok skłania niesfornych pieszych czy jadących różnymi pojazdami do respektowania przepisów. Funkcjonariusze tej formacji nie mają lekkiej służby.

W Nowy Rok z Weną

Wtorek 10 stycznia 2017

W poprzednim sezonie siatkarze Invest In The West Wena Kostrzyn nad Odrą zajęli drugie miejsce w rozgrywkach lubuskiej III ligi. W tym sezonie MASITA III Liga Siatkówki Mężczyzn jest zdominowana przez Kostrzynian, którzy na półmetku obserwują rozgrywki z pozycji lidera.

Pod prąd...

Czwartek 18 sierpnia 2016

O „muzykowaniu” w małym Sulęcinie, planach, marzeniach i poglądzie na życie z niepokornym i bezkompromisowym Łukaszem Łyczkowskim rozmawia Adam Piotrowski Przekrój Lokalny: Skąd wzięła się pasja do muzyki, od kiedy i jak wyglądały początki Łukasza „Łyczka” Łyczkowskiego? Łukasz Łyczkowski: Przygoda z muzyką rozpoczęła się już bardzo dawno temu, bo już w szkole średniej.

„Chcemy postawić na firmy z branż innowacyjnych”

Poniedziałek 21 marca 2016

Z Krzysztofem Kielcem, prezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawia Adam Piotrowski. Przekrój Lokalny: Pod koniec lutego został pan powołany na stanowisko prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak Pan ocenia, czy pomoc publiczna oferowana przez specjalne strefy ekonomiczne wciąż jest potrzebna? Krzysztof Kielec: Europa funkcjonuje dzisiaj w takich warunkach, że pomoc, którą oferują różne instytucje, takie jak np.

"Nadal mogę być potrzebny"

Piątek 19 lutego 2016

O pracy samorządowca od „kuchni”, straconych szansach, stojących przed Sulęcinem wyzwaniach i o wolnym czasie na emeryturze z byłym burmistrzem Sulęcina, obecnym radnym Rady Powiatu sulęcińskiego Michałem Deptuchem rozmawia Adam Piotrowski.

Pilnuję lubuskich tematów

Sobota 16 stycznia 2016

Rozmowa z Senatorem RP IX kadencji Władysławem Komarnickim Przekrój Lokalny: Panie Senatorze spotykamy się w drugim tygodniu stycznia, a już wygląda na to, że 2016 rok będzie pozytywny dla mieszkańców Gorzowa Wlkp.

ROZMOWA PRZEKROJU

Piątek 21 sierpnia 2015

Rozmowa z Beatą Szydło, posłem na Sejm RP, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości Przekrój Lokalny: W zachodniej Polsce bezrobocie jest nieco mniejsze niż na ścianie wschodniej, jednak m.in. województwo lubuskie boryka się z niskim poziomem zarobków.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij