Ryby mają głos

Nocne wędkowanie

Poniedziałek 20 sierpnia 2018

W sezonie wędkarskim 2018 zawody spławikowo - gruntowe nocne odbyły się 28/29 lipca nad Kanałem Szerokim w Słońsku. Zawody rozpoczęły się od zbiórki o godz. 17:00 nad brzegiem kanału. W tym dniu do zawodów przystąpiło 16 wędkarzy w tym jedna kobieta.

50-lecie Koła „Gumoplast”

Czwartek 12 lipca 2018

W ostatnią sobotę czerwca 2018 roku Zarząd Koła PZW Nr 3 "Gumoplast" w Sulęcinie, zorganizował zawody wędkarskie i piknik rodzinny z okazji jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Zawodników i gości przywitała prezes Koła.

Puchar Starosty powędrował do Słońska

Piątek 6 października 2017

23 września na Kanale Postomskim w Krzeszycach odbyły się Zawody Wędkarskie "O Puchar Starosty Sulęcińskiego". W zawodach wzięli udział członkowie 7 k0ół wędkarskich z terenu powiatu sulęcińskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów nastąpiło losowanie stanowisk, na których przez cztery godziny pięcioosobowe drużyny zacięcie walczyły o puchar.

Koniec sezonu w „Linie”

Środa 4 października 2017

1 października odbyły się spławikowe zawody wędkarskie kończące sezon 2017, które zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Koła. Sportowa rywalizacja odbyła się nad malowniczym Jeziorem Ostrowskim. W tym jesiennym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 8 juniorów, 1 kobieta oraz 9 seniorów.

Puchar Jesieni rozstrzygnięty

Poniedziałek 11 września 2017

2 września odbyły się spławikowe zawody szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” pod nazwą „Puchar Jesieni”. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych, a areną zmagań młodych wędkarzy było Jez. Trzecie (Owiecko Duże) położone 2,5 km od wsi Miechów.

Letnia Szkoła Wędkowania 2017

Niedziela 13 sierpnia 2017

W dniach 3/8 lipca odbył się po raz czwarty organizowany przez Koło PZW Nr2 „LIN” biwak wędkarski dla dzieci pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania”. W poniedziałek 3 lipca o godz.11:00 wszystkie chętne dzieci wyruszyły na wędkarską przygodę na łonie natury.

Piękne wyniki młodych wędkarzy

Piątek 30 czerwca 2017

W niedzielny poranek 25 czerwca 2017r., nad brzegiem jeziora Trzeciego (Owiecko Duże) dzieci ze szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” spotkały się, aby wziąć udział w zawodach wędkarskich pod nazwą „Puchar Lata”. Spławikowe zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych ( do lat 12 i do lat 16).

Kolejna tura Grand Prix „Lina”

Wtorek 6 czerwca 2017

W sobotę 13.05.2017r., na jeziorze Ostrowskim odbyły się spławikowe zawody wędkarskie zaliczane do Grand Prix Koła 2017. W tym dniu do zawodów nad tym malowniczym akwenem przystąpiło 21 zawodników ( 13 seniorów, 4 kobiety i 4 juniorów).

Wędkarze na parkiecie

Czwartek 1 grudnia 2016

19 listopada w Sulęcinie, odbyła się po raz szósty zabawa taneczna w gronie wędkarzy. Organizatorem imprezy było tradycyjnie Koło PZW Nr 1 w Sulęcinie. W miłą atmosferę wieczoru wprowadził uczestników prezes Ryszard Stachowiak, który powitał wszystkich gości i życzył dobrej zabawy.

Młodzi mistrzowie

Środa 7 września 2016

3 września odbyła się IV Tura Grand Prix Okręgu Gorzowskiego w wędkarstwie spławikowym w kategorii: Kadet U-14, Junior U-18, Junior U-23. Tym razem areną zmagań młodych wędkarzy było Jezioro Chmielowe, które jest położone w granicach miasta Barlinka.

Tylko jeden szczupak na „betonce”

Środa 6 lipca 2016

18 czerwca w Parku Narodowym Ujście Warty, na tzw. betonce odbyły się spinningowe zawody wędkarskie Koła nr 2 "Okoń" ze Słońska. Zawody otworzył i poprowadził prezes Koła Dariusz Kowal. W rywalizacji wzięło udział 60 moczykiji.

„Rybnie” w Słubicach

Czwartek 23 czerwca 2016

18 czerwca koło PZW nr 3 „LIN” w Sulęcinie zorganizowało po raz pierwszy spławikowo-gruntowe zawody wędkarskie parami. Miejscem zawodów była rzeka Odra w Kostrzynie n/O. Na starcie stanęło 23 uczestników (11 mieszanych par oraz indywidualnie jeden zawodnik).

Dzień Dziecka nad jeziorem Ostrowskim

Poniedziałek 6 czerwca 2016

Uśmiechnięte i szczęśliwe buzie początkujących wędkarzy to największa nagroda dla organizatorów Wędkarskiego Dnia Dziecka w Kole nr 1 PZW w Sulęcinie. Była nutka rywalizacji i mnóstwo dobrej zabawy. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.

Dzień Dziecka na „Trzecim”

Sobota 4 czerwca 2016

29 maja nad jeziorem Trzecim (Owiecko Duże) odbyła się kolejna już impreza dla dzieci i rodziców z cyklu Dzień Dziecka połączony z Piknikiem Rodzinnym. W zabawie uczestniczyło około 100 osób w tym harcerze i zuchy.

IX Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Poniedziałek 30 maja 2016

52 drużyny wzięły udział w IX Memoriale Mirosława Gudacza nad jeziorem Ostrowskim. W rodzinnej atmosferze i przy pięknej pogodzie wszystkim uczestnikom jak zwykle miło upłynął czas. Tym razem święto rodzin wędkarskich Koła nr 1 PZW w Sulęcinie zostało zorganizowane w niedzielę 29 maja.

Puchar Burmistrza zostaje w „Jedynce"

Poniedziałek 9 maja 2016

1 maja roku nad jeziorem Ostrowskim odbyły się Polsko –Niemieckie zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sulęcina. Wędkarze rywalizowali drużynowo i indywidualnie w dyscyplinie spławikowej. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się moczykije z Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie.

Rywalizowali seniorzy

Środa 20 kwietnia 2016

16 kwietnia na jeziorze Trzecim (Owiecko Duże) po raz pierwszy odbyły się zawody wędkarskie „Puchar Seniora”. Warunkiem udziału w zawodach było ukończenie 50-go roku życia. Do zawodów przystąpiło 12 wędkarzy (11 mężczyzn i 1 kobieta.

„Jedynka” rozpoczęła sezon

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

Pierwsze zawody spławikowe Koła PZW nr 1 w Sulęcinie w ramach Mistrzostw Koła i Grand Prix 2016 odbyły się na Kanale Słubickim w Słubicach. W szranki stanęło 37 wędkarzy. W pochmurny, chłodny poranek (+2st.

Sezon w „Linie” rozpoczęty

Poniedziałek 11 kwietnia 2016

2 kwietnia nad brzegiem Kanału Słubickiego wędkarze z Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin spławikowymi zawodami rozpoczęli sezon wędkarski. W tym pięknym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 20 seniorów, 2 kobiety i 8 juniorów.

Porządki na „Kolejowym”

Środa 23 marca 2016

5 marca członkowie Koła PZW nr 3 „Gumoplast” wykonali prace społeczne wokół jeziora Kolejowego 1 w Sulęcinie. Dużo wysiłku włożono w wyciągnięcie z wody powalonych drzew, posprzątano pozostawione śmieci oraz wycięto krzaki utrudniające dojście do jeziora.

Gminny konkurs "Duuuża ryba 2015" rozstrzygnięty

Piątek 4 marca 2016

Pomysłodawcy jednej z form promujących walory wędkarskie łowisk naszej gminy w dniu 14 lutego podsumowali kolejną edycję gminnego konkursu pn. „Duuuża ryba”. W konkursie mogli uczestniczyć mieszkańcy gminy Słońsk. Uczestnicy rywalizacji mogli przez cały rok zgłaszać największe i najciekawsze okazy ryb złowionych na łowikach Kanału Szerokiego, Postomii, Warty, Jeziora Radachowskiego, Jeziora Głęboczek, czy pomniejszych ciekach wodnych.

Wędkarze z „Lina” posprzątali jezioro Trzecie

Wtorek 1 marca 2016

27 lutego, nad brzegiem jeziora Trzeciego (Owiecko Duże) spotkało się 23 członków Koła PZW „Lin” w Sulęcinie, w tym sześcioro młodych adeptów szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek”. W sobotni ranek zebraliśmy się żeby kontynuować rozpoczęte prace porządkowe nad tym malowniczym zbiornikiem wodnym.

„Lin” szkoli młodych wędkarzy

Poniedziałek 29 lutego 2016

26 lutego 2016 r., o godzinie 16.30 w Ośrodku Szkolenia Kierowców „LUZ” w Sulęcinie odbyło się pierwsze spotkanie Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” dla dzieci i młodzieży. Po krótkim słodkim poczęstunku dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez sekretarza naszego koła Jerzego Lasotę.

Kolejne szkolenie „Jedynki” za nami

Poniedziałek 29 lutego 2016

26 lutego odbyły się drugie już zajęcia Szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży organizowane przez Zarząd Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Podczas spotkania młodzi adepci wędkarstwa uczyli się jak przygotować zanętę na różne typy wód.

W „Linie” podsumowali rok

Sobota 20 lutego 2016

14 lutego odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW Nr 2 „LIN”. Zebranie otworzył prezes Koła Kazimierz Jaruga, który serdecznie przywitał członków koła oraz zaproszonych gości: prezesa Koła PZW Sulęcin Nr 3 „GUMOPLAST” Annę Demko oraz Komendanta SSR Powiatu Sulęcińskiego i zarazem prezesa Koła PZW Sulęcin Nr 1 Ryszarda Stachowiaka.

„Linki” na Rybomani

Piątek 19 lutego 2016

W sobotę 13 lutego 2016r., siedmiu adeptów szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” wraz z pięcioma opiekunami wzięli udział w wycieczce do Poznania. Celem Linków była Rybomania 2016. To największe targi wędkarskie w Polsce i jedne z największych wystaw tej branży w Europie.

„Jedynka” podsumowała miniony rok

Czwartek 21 stycznia 2016

17 stycznia w Kole PZW nr 1 w Sulęcinie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków. Wśród największych osiągnięć koła w 2015 r. można wymienić bardzo wysokie miejsca wędkarzy „Jedynki” w rywalizacji na poziomie powiatu, a także okręgu.

V Bal Wędkarza

Wtorek 8 grudnia 2015

W końcówce listopada sulęcińscy wędkarze tradycyjnie spotykają się tym razem nie nad wodą… ale na wspólnym dorocznym Balu. Na tegoroczny Bal Wędkarza zorganizowany przez zarząd Koła nr 1 PZW w Sulęcinie stawiło się ponad 80 par.

Mikołajkowo nad Ostrowskim

Poniedziałek 7 grudnia 2015

6 grudnia w dniu imienin św. Mikołaja nad jezioro Ostrowskie przybyły dzieci wędkarzy i osób zaprzyjaźnionych z Kołem PZW nr 2 „Lin” w Sulęcinie. Na miejscu nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który zadawał dzieciom pytania, słuchał piosenek i recytowanych przez nie wierszyków a na koniec rozdał prezenty.

Letnia Szkoła Wędkowania

Piątek 21 sierpnia 2015

W dniach od 26.06 do 28.06.2015r., na jeziorze Trzecim, którego jesteśmy patronem odbył się I Powiatowy Biwak Szkoleniowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania” Impreza została dofinansowana z zadania publicznego Starostwa Sulęcińskiego.

Nocna zasiadka w „Linie”

Piątek 21 sierpnia 2015

W nocy z 18 na 19 lipca 2015 wędkarze z PZW „Lin” w Sulęcinie rozegrali na Kanale Szerokim w Słońsku nocne zawody wędkarskie Wędkarze mogli wędkować dwoma wędkami na dwa sposoby – metodą spławikową lub gruntową.

Lin na medal

Piątek 21 sierpnia 2015

Z Ryszardem Małeckim, łowcą pięknego lina (52 cm) rozmawia Ryszard Waldun Ryszard Waldun: Jak doszło do tego, że uczestniczyłeś w plebiscycie Gazety Lubuskiej ''Taaaka ryba''? Ryszard Małecki: Do plebiscytu zgłosiłem się po długiej namowie syna, ponieważ nie bardzo lubię się chwalić i prezentować złapane przez siebie ryby.

VIII Memoriał w starym/nowym miejscu

Czwartek 25 czerwca 2015

Tegoroczny Memoriał im. Mirosława Gudacza odbył się tradycyjnie nad jeziorem Ostrowskim, ale w nowej scenerii piknikowej z pięknymi zadaszeniami, solidnymi stołami i ławami. Pogoda dopisała, ryby w miarę współpracowały, więc humory wszystkich były znakomite.

„Jedynka” rozpoczęła sezon

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

15 marca na Kanale Portowym w Słubicach odbyły się pierwsze w 2015 r. zawody wędkarskie Koła PZW Nr 1 w Sulęcinie w ramach Grand Prix Koła 2015. W tym chłodnym, jeszcze zimowym dniu, na starcie do zawodów stanęło 40 seniorów, 2 kobiety, 2 juniorów i 3 kadetów.

Okazy na medal

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

Przez cały zeszły rok na terenie gminy odbywał się Gminny Konkurs Duuuża Ryba 2014”. W tej edycji konkursu udział wzięło 15 wędkarzy, którzy zgłosili łącznie 18 ryb. W styczniu powołana przez wójta komisja dokonała oceny złowionych ryb.

Jak rozpoznać karpia?

Wtorek 17 lutego 2015

Lokalna Grupa Rybacka "Wodny Świat" wraz z członkami Koła PZW w Sulęcinie przeprowadziła w przedszkolach cykl pogadanek na tematy wędkarsko-rybackie w ramach kampanii edukacyjno-promocyjnej "Jaka to ryba?".   Akcją objętych zostało 18 oddziałów w przedszkolach na terenie 8 gmin członkowskich LGR (Krzeszyce, Lubniewice, Lubrza, Łagów, Sulęcin, Słońsk, Ośno Lubuskie, Torzym).

Tutaj nie sprawdza się działanie w pojedynkę

Poniedziałek 22 grudnia 2014

Rozmowa ze Sławomirem Matelskim, mistrzem Okręgu PZW Gorzów Wlkp. w wędkarstwie spławikowym w 2014 i 2013 r. oraz zwycięzcą Grand Prix Okręgu w wędkarstwie spławikowym w 2014 r. Przekrój Lokalny: Jak rozpocząłeś swoją przygodę z wędkarstwem sportowym? Sławomir Matelski: Ta przygoda zaczęła się już w dzieciństwie, ojciec zabierał mnie ze sobą, skleciłem coś z żyłki i  łupiny po orzechu, innym razem pojechałem ze starszym kolegą.

12»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij