Sport

Mamy rekord zbiórki na WOŚP!!!

Poniedziałek 13 stycznia 2020

Cóż to był za weekend! Za nami dwa dni orkiestrowego grania – koncertów, atrakcji, niespodzianek, licytacji i spotkań pełnych pozytywnej energii. Pierwsza część orkiestrowego grania odbyła się w sobotę wieczorem w Klubie u Bulka – za nami kolejna, szósta już edycja J&J Day Fest – w tym roku mieliśmy okazję na naszej klubowej scenie usłyszeć takie formacje jak Roots Cafe oraz naszą lokalną Kufajkę Rencisty.

„Olimpia” Sulęcin

Środa 23 maja 2018

Zespół siatkarzy grający w I lidze od 8 lat prowadzi Łukasz Chajec. Jako sekcja wg informacji i zdjęć zamieszczonych w holu sali gimnastycznej miejscowego ogólniaka, piłka siatkowa istnieje od 1992 r.

Kamil Stoch najlepszym sportowcem Polski 2017 roku

Poniedziałek 8 stycznia 2018

83. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku rozstrzygnięty. Czytelnicy Przeglądu Sportowego i widzowie Telewizji Polsat zdecydowali, że Sportowcem Roku został Kamil Stoch, który po raz drugi z rzędu we wspaniałym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Sukcesy karateków

Środa 13 grudnia 2017

W niedzielę 10 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbył się Gwiazdkowy Ogólnopolski Turniej Karate. Sulęcińską Sekcję Karate Kyokushin reprezentowali: Hartman Kacper, Wrześniewski Marcin, Kowalczyk Michał, Petlik Michał, Makowski Sergiusz, Darmograj Ola, Wyka Martyna, Wysowska Beata, Błaszkiewicz Sara, Cybulska Aleksandra, Szpilarska Emilia.

III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata

Wtorek 12 grudnia 2017

W poniedziałek, 11 grudnia, na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich zorganizował III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata – turniej piłki nożnej.

Trwają zapisy na bieg Ożoga

Poniedziałek 23 października 2017

XIX Polsko-Niemiecki Memoriał im. Stanisława Ożoga odbędzie się 28 października. Start i meta będą zlokalizowane na Placu Czarneckiego. Główny bieg memoriałowy odbędzie się na dystansie 10 km (3 pętle) ulicami miasta. Start o godz.

PZPN szuka młodych talentów

Wtorek 30 maja 2017

W dniach 2-11 czerwca w Międzyrzeczu odbędą się Dni Talentu Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz. Jest to czas rekrutacji do akademii piłkarskiej, która wspomaga kluby w szkoleniu zawodników i zawodniczek. Na załączonym plakacie oraz ulotce znajdują się wszelkie informacje dotyczące projektu nadzorowanego przez Polski oraz Lubuski Związek Piłki Nożnej a także terminy, podczas których należy stawić się na boisku orlik w Międzyrzeczu.

XV Ogólnopolski „Bieg po słońce”

Poniedziałek 8 maja 2017

(Pod patronatem medialnym Przekroju Lokalnego) 2 maja, pogoda nie rozpieszczała zawodników biegu w Pniewo k/Międzyrzecza. Tytułowy bieg był jednocześnie XI Mistrzostwami Województwa Lubuskiego w biegu górskim i był zaliczony do IV Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w biegach długodystansowych i I Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych.

Kolejne złota siłaczy z Rzepina

Czwartek 6 kwietnia 2017

W dniach 1-2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całej Polski. Startując w tych zawodach dostaliśmy wiele telefonów oraz wiadomości od naszych kibiców, za które serdecznie Wam dziękujemy.

MOSiW ma się dobrze

Środa 1 lutego 2017

Z usług Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku korzysta wiele, bardzo wiele osób, nie tylko z Międzyrzecza i okolic. Bowiem poza krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową, boiskiem sportowym, kortami tenisowymi i popularnymi Orlikami – ośrodek ma bogata ofertę.

Biegacze policzyli się z Cukrzycą

Poniedziałek 16 stycznia 2017

Kostrzyńscy biegacze jak zwykle nie zawiedli. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu 15 stycznia 110 uczestników, stanęło na starcie 11 edycji rekreacyjnego biegu „Policz się z cukrzycą", który odbywa się w ramach 25 edycji Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Nowy Rok z Weną

Wtorek 10 stycznia 2017

W poprzednim sezonie siatkarze Invest In The West Wena Kostrzyn nad Odrą zajęli drugie miejsce w rozgrywkach lubuskiej III ligi. W tym sezonie MASITA III Liga Siatkówki Mężczyzn jest zdominowana przez Kostrzynian, którzy na półmetku obserwują rozgrywki z pozycji lidera.

„Wystrzałowa” wycieczka

Środa 19 października 2016

10 października uczniowie klasy 4 technikum w zawodzie technik informatyk i technik hotelarz wspólnie zaplanowali i zorganizowali wycieczkę klasową. Wraz ze swoim wychowawcą, panią Katarzyną Błońską i opiekunem, panem Mariuszem Hartmanem, wybraliśmy się do Dobrojewa.

Młodzi mistrzowie

Środa 7 września 2016

3 września odbyła się IV Tura Grand Prix Okręgu Gorzowskiego w wędkarstwie spławikowym w kategorii: Kadet U-14, Junior U-18, Junior U-23. Tym razem areną zmagań młodych wędkarzy było Jezioro Chmielowe, które jest położone w granicach miasta Barlinka.

Grali w szczytnym celu

Środa 6 lipca 2016

Dla Pawła Szczotko 3 lipca w Chartowie na piasku rywalizowali siatkarze. Na dalszą rehabilitację Pawła udało się zebrać 900 zł. Zwycięstwo w Turnieju Piłki Siatkowej w Chartowie wywalczyli zawodnicy T.S. Wena z Kostrzyna nad Odrą.

„Rybnie” w Słubicach

Czwartek 23 czerwca 2016

18 czerwca koło PZW nr 3 „LIN” w Sulęcinie zorganizowało po raz pierwszy spławikowo-gruntowe zawody wędkarskie parami. Miejscem zawodów była rzeka Odra w Kostrzynie n/O. Na starcie stanęło 23 uczestników (11 mieszanych par oraz indywidualnie jeden zawodnik).

W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami

Sobota 4 czerwca 2016

980 biegaczy wzięło udział w IX Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. Najmłodszy uczestnik biegu miał nieco ponad miesiąc (pokonał dystans w wózku) a najstarszy 80 lat. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety. Pomysłodawca imprezy Irek Góra nie krył radości i zdziwienia.

Nukleon nie odpuszcza

Czwartek 17 marca 2016

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

W „Linie” podsumowali rok

Sobota 20 lutego 2016

14 lutego odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW Nr 2 „LIN”. Zebranie otworzył prezes Koła Kazimierz Jaruga, który serdecznie przywitał członków koła oraz zaproszonych gości: prezesa Koła PZW Sulęcin Nr 3 „GUMOPLAST” Annę Demko oraz Komendanta SSR Powiatu Sulęcińskiego i zarazem prezesa Koła PZW Sulęcin Nr 1 Ryszarda Stachowiaka.

Turniej wyłonił najlepszych szachistów

Wtorek 9 lutego 2016

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w szkolnych rozgrywkach, które wyłoniły zawodników na Szachowe Mistrzostwa Powiatowe Szkół. Pomysłodawcą i organizatorem obu imprez jest pan Janusz Kuśnierz, który jest sędzią szachowym klasy państwowej.

Zmierzyli się na szpady

Czwartek 3 grudnia 2015

30 listopada uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach gościli na turnieju szermierki w zaprzyjaźnionej szkole Hansa-Schule we Frankfurcie nad Odrą. Uczniowie SOSW zdobyli medale we wszystkich możliwych barwach. Udział w prawdziwej szermierce to wydarzenie niezwykle rzadkie.

Złota „Dwójka”

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

Podczas tegorocznych rozgrywek powiatowej gimnazjady doszło do niespotykanego dotychczas wydarzenia. Kostrzyńskie Gimnazjum nr 2, które od kilku lat regularnie wygrywa generalną klasyfikację sportową w powiecie, dokonało wyczynu dotychczas niespotykanego: popularna „Dwójka" wywalczyła złote medale w Mistrzostwach Powiatu Gorzowskiego, w grach zespołowych: siatkówka, koszykówka i piłka ręczna, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Ping-pong na zimowo

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

W pierwszym turnieju tenisa stołowego w ramach akcji „Zima z SOSiR-em” wzięło udział 11 zawodników. Uczestników podzielono na dwie grupy, z których po dwóch najlepszych awansowało do półfinałów. Oto najważniejsze rozstrzygnięcia: półfinały: Bartosz Tomków- Wojciech Tomków 3-1 Robert Tomczak- Waldemar Borkowski 3-0 mecz o III miejsce: Wojciech Tomków- Waldemar Borkowski 1-3 mecz o I miejsce Robert Tomczak- Bartosz Tomków 3-1 Końcowa klasyfikacja: Robert Tomczak, Bartosz Tomków, Waldemar Borkowski, Wojciech Tomków, Roman Lisowski, Piotr Dunajewski, Jerzy Niewiadomski, Dawid Pankowski, Szymon Mroczkowski, Marek Wilk, Ariel Ślęzak.

Starościn na podium

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

W dniach 27-28 marca w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców. Do zmagań o puchar w Mistrzostwach zgłosiło się sześć szkół leśnych z różnych stron Polski.

Lubniewiczanka na podium

Poniedziałek 13 kwietnia 2015

KS Lubniewiczanka pokonała na własnym boisku KS Glisno. Derby zakończyły się wynikiem 6:2. Sebastian Górski, zawodnik Lubniewiczanki otrzymał statuetkę i tytuł najlepszego gracza sobotniego spotkania. Pełna relacja na stronie lubniewickiego klubu.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij