Felieton

Powiat nie dba o "lokalsów"

Poniedziałek 14 lutego 2022

Słupki sondażowe partii rządzącej zaczęły spadać. PiS miota się jak tygrys w klatce, by zatrzymać trend przybliżający do porażki w następnych wyborach. W eter poszły kolejne kłamstwa, zaklinanie rzeczywistości oraz ogromne pieniądze w kampanie reklamowe.

Najgorszy rząd od 1989 r.

Niedziela 16 stycznia 2022

Nie wiem, czy to brak słońca, czy jakieś przesilenie zimowe, czy aktualna sytuacja w kraju, ale od jakiegoś czasu mam parszywe samopoczucie. Jestem za to pewien, że pisowki rząd za chwilę nas wykończy.

W hołdzie Sulęcińskim Pionierom

Niedziela 12 stycznia 2020

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na budowę pomnika upamiętniającego pierwszych mieszkańców miasta i gminy Sulęcin. Monument w formie kolumny z płaskorzeźbami po bokach i orłem na szczycie ma stanąć w okolicach centrum Sulęcina.

Brakuje jeszcze reglamentacji towarów...

Wtorek 13 marca 2018

No i wracamy do czasów komuny, gdy to państwo dyktowało nam co mamy robić, z kim i kiedy w każdej sferze życia od „a” do „z”. W najbliższą niedzielę 11 marca w myśl ustawy nie zrobimy zakupów ani w markecie, ani w centrum handlowym.

Likwidacja JOW-ów cofa nas w rozwoju

Czwartek 28 grudnia 2017

W kraju zawierucha. No może bardziej na szczycie kraju, albo jak kto woli szczycie władzy. Trochę to dla mnie polityczna hipokryzja. Z jednej strony rządzący obóz chwalił swoją panią premier Szydło jako najlepszą (zaraz rzecz jasna po samym J.

Dobrych ludzi nie brakuje

Piątek 20 października 2017

5 października przez nasz region przetoczył się orkan Ksawery. Wiatr wiał nawet z prędkością do 140 km/h. W wielu miejscowościach poczynił duże szkody. Niestety, była też ofiara śmiertelna – 67-letni mężczyzna z Ośna Lubuskiego spadł z dachu.

Jesienne dylematy

Piątek 20 października 2017

Któż ich nie ma? Bez względu na porę roku. Przynajmniej wysyp grzybów zrekompensował wiele. Przyjemność zbierania równa się pracy obróbki prawdziwków, maślaków czy podgrzybków. Te ostatnie w Rosji nazywa się polskimi grybami.

I gość miły, i chleba żal...

Środa 20 września 2017

Minister od zagranicy Waszczykowski odpowiadając niedawno na pytanie o przyjmowanie do Polski uchodźców w ramach kwot wyznaczonych przez Unię Europejską stwierdził, że nasz kraj pomaga innym narodowościom w potrzebie, i na dowód tego oznajmił, że Polska tylko w tym roku wydała ponad 700 tys.

Kolejny kawałek góry lodowej…

Środa 20 września 2017

Jak to dobrze, że mieszkamy tam gdzie mieszkamy. Obce nam są huragany, trąby powietrzne i inne szkwały. Możemy w związku z tym tylko oglądać te straszne obrazki najpierw z Polski, a teraz z dalekiej ameryki.

Mieszkanie pilnie poszukiwane

Czwartek 17 sierpnia 2017

W tym roku po raz nie wiem który wybrałem się na festiwal Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Koncert Hey był niesamowity. Kasia Nosowska z zespołem dali czadu, jakby zupełnie czas dla niech stanął i nadal byli młodzieniaszkami.

Tuska wybrali w 20 minut!

Środa 22 marca 2017

Stało się. Donald Tusk bez problemów ponownie został wybrany przez szefów państw należących do Unii Europejskiej na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Na 28 państw należących do UE poparło go 27. Wszystkie oprócz własnej ojczyzny.

Lepszy i gorszy sort

Środa 22 marca 2017

Na ten temat nawet już pisać i mówić się nie chce, widząc i słysząc co się dzieje na czubku politycznej góry. Jednak trzeba w sprzeciwie być głośnym! Prasa jest oczami i uszami społeczeństwa.

A miało być tak pięknie…

Poniedziałek 19 grudnia 2016

500 PLUS czy obniżenie wieku emerytalnego to projekty wymagające znacznej ilości gotówki w budżecie państwa. Cień na spełnianie obietnic wyborczych rzucił jednak spadek PKB, z którym wiążą się niższe wpływy z podatków.

Było i się skończyło...

Poniedziałek 19 grudnia 2016

No, na pewno nie wszystko, bo życie nie znosi próżni, a politycy co rusz dostarczają powody do śmiechu i płaczu. O tym potem. Najważniejsza rzecz, to super impreza na placu przy międzyrzeckim Ratuszu.

Na wstecznym

Wtorek 22 listopada 2016

Świat pogrąża się w irracjonaliźmie. W krajach tzw. Zachodu do głosu i władzy dochodzą ci co więcej obiecują, często rzeczy abstrakcyjnych, niemożliwych do zrealizowania lub rujnujących w dłuższej perspektywie dotychczas wypracowane dobra.

Psychiatrzy wszystkich krajów – łączcie się

Wtorek 22 listopada 2016

Trudno o bardziej trafny tytuł felietonu wobec kłamstw, matactw czy idiotycznych, jednakże nafaszerowanych patriotyczną polityką wystąpień tych na tzw. Górze. Bujdy na resorach niegdyś mawiano lub jeszcze dawnej – pleciono duby smalone.

Gdzie ta Polska w ruinie?

Wtorek 23 sierpnia 2016

Dziurawe drogi, chylące się i pofalowane nienaturalnie dachy, odrapane elewacje, rozwalone płoty, szalone kontrasty – z jednej strony bogactwo (wąska grupa ludzi), z drugiej przytłaczająca bieda (zdecydowana większość). Do tego niskie pensje, wysokie ceny, wszechobecna korupcja.

Manipulatorzy

Środa 27 lipca 2016

Tradycyjnie TVP manipuluje informacjami. Niegdyś pisano TVP Kłamie. Teraz też. Informacja na temat sporu sejmowego o TK jest tego przykładem. Opozycję opluwał przed kamerą niegdyś prokurator z czasów stanu wojennego, dziś też aparatczyk ale partii rządzącej.

"Minął miesiąc"

Niedziela 19 czerwca 2016

W służbie zdrowia bez zmian Mam wrażanie, że nasza służba zdrowia na wielu płaszczyznach zatrzymała się jakieś x lat temu i pomimo zmian rządów, premierów i ministrów ruszyć z miejsca nie zamierza.

Mont Everest hipokryzji

Poniedziałek 21 marca 2016

Ta historia zaczyna się w 2008 r. Wtedy 18-letni Patryk Lewicki z małego Wędrzyna w gminie Sulęcin zdecydował się wstąpić do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Organizacja ta do dziś jest młodzieżową przybudówkę Platformy Obywatelskiej.

Szybsi od wiewiórki

Wtorek 15 marca 2016

Oj narobiło się w kraju. Święto Żołnierzy Wyklętych. Z wielką pompą. Nawet w TVP ABC, czyli dla dzieci mówiono o tym, a znak graficzny był cały dzień na ekranie. Indoktrynacja od małego, czyli woda z mózgu.

Kowal, górnik i OŹE

Piątek 11 marca 2016

Co wspólnego może mieć kowal, górnik i odnawialne źródła energii (OŹE) – wydaje się, że nic. A jak dołączymy jeszcze Sulęcin – to zasadnym jest pytanie: co ma piernik do wiatraka.

Minął miesiąc

Środa 3 lutego 2016

Zima jak zwykle zaskoczyła Miałem okazję 6 stycznia jechać z Legnicy do Sulęcina. Stan odśnieżenia dróg wojewódzkich pozostawiał wiele do życzenia. Jakież jednak było moje zdziwienie, gdy w Nowej Soli wjechałem na drogę ekspresową S3, na której również było… biało.

Dzisiaj w MOIM HYDE PARKU o fotelu starosty sulęcińskiego…

Środa 20 stycznia 2016

Na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisano tyle, że można by było z tych treści złożyć dosyć pokaźną książkę dla potomnych. W historii Orkiestry, która działa nieprzerwanie przez 24 lata /prawie jedno pokolenie/, jeszcze nigdy nie padło tyle oszczerstw na jej temat, ani zgryźliwości.

Kolejny rok za nami

Poniedziałek 14 grudnia 2015

Grudzień w momencie pisania felietonu w miarę łagodny. Z uwagi na anomalia nieco zwodniczy, szczególnie z uwagi na przegrzania organizmów w ciepłych ciuchach. Nad Kaplicą w centrum intensywne prace związane z poprawą wizerunku skweru nad rzeczką.

Zostaliśmy oszukani

Sobota 12 grudnia 2015

Ja oraz kilkaset tysięcy innych rodziców 6-letnich dzieci, które 1 września tego i ubiegłego roku poszły do szkoły. Nasze dzieci, zgodnie z reformą rządu PO-PSL rozpoczęły edukację rok szybciej. Jak to rodzice, wszyscy byliśmy pełni niepokoju.

Politycy pod lupą

Piątek 21 sierpnia 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

Jak przegrać wygrane wybory

Czwartek 25 czerwca 2015

Jeden z największych, i wydawało się do nie dawna, najtrwalszych bastionów Platformy Obywatelskiej padł. Jeszcze dwa miesiące temu Bronisław Komorowski cieszył się poparciem blisko 70% Polaków. Wielu znawców polityki twierdziło, że te wybory będą tylko formalnością, przetarciem przed ważniejszą potyczką na jesieni.

Dymem po płucach

Środa 18 marca 2015

Nie, nie będzie o paleniu papierosów. Problem, o którym chcę napisać, z nadejściem cieplejszych dni staje się mniej groźny. Ale zapewniam, że wróci. Najgorzej jest jesienią i zimą w centrach miast i miasteczek.

Politycy pod lupą

Czwartek 26 listopada 2015

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim numerze Przekroju dziś na celownik trafią kolejni pretendenci do stołków na Wiejskiej. Postaram się krótko przedstawić charakterystykę Zbigniewa Stonogi i ruchu frankowiczów Gwiazda jednego sezonu? Mąciciel? Polityczny awanturnik? Wszystkie te stwierdzenia pasują do Zbigniewa Stonogi.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij