Powiat Międzyrzecki
4 kwietni Marcin Jabłoński, Marszałek Województwa Lubuskiego spotkał się z zarządem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Międzyrzecu oraz z aktywem Lubuskiej Izby Rzemieślniczej z Gorzowa. W spotkaniu wzięła udział również Krystyna Sibińska Posłanka na Sejm RP.
zobacz więcej...
Jury oceniało w różnych kategoriach zespoły: „Macierzanki” (Gościm), „Pstre Wianki” (Pszczew), Duet „Wierzbina” (Zagórze), „Ale Babki” (Pieski), „Retro” (Świebodzin), „Jarzębina” (Skwierzyna), „Drzewiczanie” (Kostrzyn /Odrą), „Nietoperzanie” (Nietoperek), Zespół Ludowy „Ziemia Słupiecka” (Słupia), „Nowinianki” (Nowiny Wielkie), Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich „Źródełko” (Wichów), „Starodworzanki” (Stary Dworek), „Tarnowianki” (Tarnów), „Dąbrowszczanka” (Dąbrówka Wlkp.
zobacz więcej...
W dniach 22-24 kwietnia 2022 roku na terenie Sulęcina i okolic odbył się XIII już Rajd Harcerski Czerwona Jedynka organizowany przez 3 DSH RED ONE im. Cichociemnych Hufiec Sulęcin ZHP. Na starcie pojawiło się ok.
zobacz więcej...
Słupki sondażowe partii rządzącej zaczęły spadać. PiS miota się jak tygrys w klatce, by zatrzymać trend przybliżający do porażki w następnych wyborach. W eter poszły kolejne kłamstwa, zaklinanie rzeczywistości oraz ogromne pieniądze w kampanie reklamowe.
zobacz więcej...
Rząd zdecydował, że od poniedziałku 16 marca wszystkie szkoły, uczelnie wyższe oraz przedszkola w całym kraju z powodu koronawirusa zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne.
W Polsce z dnia na dzień przybywa zakażeń nowym koronawirusem.
zobacz więcej...
Tradycyjnie pod koniec lipca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Głębokie” w Gminie Międzyrzecz – odbył się maraton sztafet. Na starcie stanęło 28 drużyn pięcioosobowych w różnych konfiguracjach (140 startujących płci obojga). To rekord.
zobacz więcej...
Szacunek okazywany przyrodzie jest bez wątpienia atutem godnym zdobywcy. Nie raz, nie dwa, dociera do nas informacja, że „góry zabrały kolejna ofiarę”. Taternicy, alpiniści czy himalaiści są świadomi zagrożeń podczas każdej wyprawy.
zobacz więcej...
Dzięki wspólnej inicjatywie Koła Łowieckiego Dzik w Słońsku, Fundacji GRUPY Pomagamy w Słubicach oraz Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa Pasjonaci w Słubicach zorganizowany został charytatywny festyn i bal przebierańców. Pieniądze zebrane podczas obu inicjatyw będą przeznaczone na leczenie chorego na raka Arka.
zobacz więcej...
Celem zadań edukacyjnych prowadzonych przez CZG-12 jest ukształtowanie w mieszkańcach nawyku selektywnej zbiórki odpadów, wyuczenie właściwego postępowania z odpadami poprzez selektywną zbiórkę surowców wtórnych w akcji „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”, promowanie, rozpowszechnianie i wdrażanie zachowań proekologicznych poprzez różne inicjatywy i przedsięwzięcia szkolne.
zobacz więcej...
Twój bagaż został zagubiony lub zniszczony przez zagraniczną linię lotniczą? Brytyjski sklep internetowy nie przysłał zamówionej sukienki? Niemiecki diler sprzedał Ci wadliwe auto? A może hiszpański sprzedawca nie chce przyjąć reklamacji zepsutego aparatu fotograficznego? Brzmi znajomo? Jeżeli tak, pomóc może Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce (ECK) należące do sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net).
zobacz więcej...
12 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie odbył się finał VI Międzyszkolnego Ponadregionalnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. „Historia Malowana”. Patronat honorowy objęli: Starostwo Sulęcińskie i Powiat Sulęciński, Instytut Pamięci Narodowej Odział Poznański, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Bractwo Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki”.
zobacz więcej...
W związku z wieloma odnotowanymi w Powiecie Sulęcińskim przypadkami nagannych praktyk rynkowych wobec konsumentów seniorów, zwracam się do wszystkich mieszkańców z prośbą o wsparcie działań Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Sulęcinie przeciwko nieuczciwym przedsiębiorcom!
Ochrona osób starszych jest poważnym wyzwaniem dla organów i instytucji tworzących system ochrony konsumenckiej w Polsce.
zobacz więcej...
W niedzielę, 29 kwietnia, na Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie, zakończyła się tygodniowa rywalizacja o miano najlepszego strzelca w kategorii wojskowej i cywilnej podczas zawodów w strzelaniu długodystansowym.
Wyjątkowa edycja
Każda wydanie zawodów Longshot jest inne.
zobacz więcej...
Wake Up & Live to jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim. Ta festiwalowa tradycja zapoczątkowana w 2007 roku, towarzyszy nam niezmiennie od dwunastu lat.
Na przestrzeni lat Wake Up and Live stał się wydarzeniem międzynarodowym – Sulęcin odwiedzają nie tylko zespoły zza granicy (Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Stany Zjednoczone, Izrael), ale i internacjonalni słuchacze.
zobacz więcej...
Wiosenne porządki wiążą się często z wypalaniem traw. Konsekwencje są tragiczne – w wiosennych pożarach znikają siedliska i ostoje, w ogniu giną dzikie zwierzęta, ale także ludzie.
Wiele osób, szczególnie mieszkańców wsi, nadal ciężko powstrzymać przed wypalaniem traw.
zobacz więcej...
Taką nazwę nosi sulęcińskie stowarzyszenie, znane mieszkańcom z prezentacji swych wytwarzanych produktów na zasadzie rękodzieła, podczas licznych festynów, Targów Rolniczych w Gliśnie czy Jarmarku Koguciego. Gościło też w Friedland, mieście partnerskim Sulęcina na Święcie Wiosny, dwa lata temu.
zobacz więcej...
Marek Gołdon z Sulęcina zwyciężył w VIII Mikołowskim 24 godzinnym maratonie pływackim. Podczas tego niesamowitego wyczynu pan Marek przepłynął dystans 51 km i 50 m, czym pobił swój własny rekord.
Marek Gołdon na co dzień mieszka w Sulęcinie, a pracuje w Lubuskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Gorzowie Wlkp.
zobacz więcej...
Po raz kolejny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie organizuje we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu VI edycję Międzyszkolnego Ponadregionalnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. ”Historia Malowana”. Konkurs trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2018 roku.
zobacz więcej...
W ostatnim tygodniu marca, począwszy od 26 marca, na wędrzyńskim poligonie odbyło się ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Wilk-18 certyfikujące kompanię zmotoryzowaną do realizacji zadań w Rumunii.
1 batalion piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej (1bpzmotZRz) realizował szereg szkoleń i ćwiczeń przygotowujących go do realizacji zadań jako III zmiana PKW Rumunia.
zobacz więcej...
Czarno-białe paski, bujna rozczochrana grzywa, szeroki uśmiech i cztery kopytka - tak właśnie wygląda zebra o imieniu Zbyszek, która uciekła z ogrodu zoologicznego. Poszukiwania trwają od kilku dni, główny trop stanowią ślady kopyt.
zobacz więcej...
Rozpoczęła się kampania „Wiosna bez pneumokoków”. Jej celem jest ochrona dzieci przez przed inwazyjnymi zakażeniami: zapaleniem płuc i ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez bakterię Streptococcus pneumaniae.
W ramach kampanii przeciwko pneumokokom można bezpłatnie zaszczepić dzieci urodzone w latach 2013-2016, które wcześniej takiego szczepienia nie otrzymały.
zobacz więcej...
20 lutego w świetlicy wiejskiej w Gliśnie odbyła się Gala Podsumowująca X edycję Programu Działaj Lokalnie. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które realizowały projekty w 2017 r.
zobacz więcej...
No i wracamy do czasów komuny, gdy to państwo dyktowało nam co mamy robić, z kim i kiedy w każdej sferze życia od „a” do „z”. W najbliższą niedzielę 11 marca w myśl ustawy nie zrobimy zakupów ani w markecie, ani w centrum handlowym.
zobacz więcej...
Z Mariuszem Pawlakiem, członkiem Zarządu Living Furniture Europe Sp. z o.o. rozmawia Adam Piotrowski.
Na sulęcińskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w okolicach ulicy Lipowej od ponad miesiąca pracuje ciężki sprzęt. Inwestorem powstającego zakładu pracy jest spółka Living Furniture Europe, której jest pan Członkiem Zarządu.
zobacz więcej...
We wrześniu 2015 r. Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania zostało Ośrodkiem Działaj Lokalnie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
zobacz więcej...
W czwartek, 22 lutego, na Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie, zakończyła się praktyczna część szkolenia SERE, w którym udział wzięli żołnierze przygotowujący się do realizacji zadań w ramach III zmiany PKW Rumunia.
zobacz więcej...
Od 6 grudnia 2017 roku do 31 maja 2018 roku policja czeka na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.
zobacz więcej...
W poniedziałek, 22 stycznia, strzelcy wyborowi Wielkopolskiej Brygady rozpoczęli pierwsze w tym roku tygodniowe zgrupowanie szkoleniowe.
Zgrupowania szkoleniowe to czas kiedy strzelcy wyborowi sprawdzają swoje działanie i zgranie drużynowe w różnych sytuacjach taktycznych.
zobacz więcej...
Łukasz Łyczkowski – uczestnik 8. edycji „The Voice of Poland”. Wokalista zespołu 5 RANO i Jam Band. Ma 32 lata, mieszka w Sulęcinie i na co dzień pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Tursku jako starszy instruktor terapii zajęciowej.
zobacz więcej...
Przez ponad 72 godziny, na terenie żagańskiego poligonu grupa żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, uczestniczyła w jednym z trudniejszych szkoleń – szkoleniu SERE.
Na współczesnym polu walki sytuacja, w której żołnierz utraci kontakt z macierzystą strukturą i znajdzie się w sytuacji, gdzie będzie musiał przetrwać na terenie opanowanym przez przeciwnika oraz liczyć się z możliwością pojmania lub uwięzienia jest wysoce realna.
zobacz więcej...
Ryczałtowcy to osoby korzystające z uproszczonego sposobu opodatkowania, osiągające roczne przychody poniżej 250 tys. Euro. Zazwyczaj z tej formy korzystają prowadzący działalność gospodarczą, drobni przedsiębiorcy. Najczęściej są to osoby zajmujące się handlem i gastronomią, działalnością wytwórczą lub wykonujące określony wolny zawód (lekarze, stomatolodzy, weterynarze, technicy weterynarii, felczerzy, położne, pielęgniarki, tłumacze oraz nauczyciele udzielający korepetycji).
zobacz więcej...
83. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku rozstrzygnięty. Czytelnicy Przeglądu Sportowego i widzowie Telewizji Polsat zdecydowali, że Sportowcem Roku został Kamil Stoch, który po raz drugi z rzędu we wspaniałym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni.
zobacz więcej...
W poniedziałek, 11 grudnia, na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich zorganizował III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata – turniej piłki nożnej.
zobacz więcej...
W środę 6 grudnia zakończyło się miesięczne szkolenie rezerwistów uzupełnienia zasadniczego. Wszystkie zajęcie realizowane były w oparciu o programowe szkolenie pododdziałów Wielkopolskiej Brygady, a najważniejszym sprawdzianem było ćwiczenie Borsuk-17.
75 żołnierzy rezerwy przez 4 tygodnie doskonaliło swoje umiejętności taktyczno-operacyjne w strukturze 3 pododdziałów: batalionu dowodzenia, 1 batalionu piechoty oraz batalionu logistycznego.
zobacz więcej...
Do Rzecznika Praw Pacjenta zgłaszają się pacjenci w podeszłym wieku oraz rodziny osób starszych, wskazując na niewystarczającą dostępność świadczeń z zakresu geriatrii. Bartłomiej Chmielowiec, zaniepokojony sytuacją seniorów w systemie opieki zdrowotnej, wystąpił w tej sprawie do Ministra Zdrowia.
zobacz więcej...
Pododdziały Wielkopolskiej Brygady zostały wzmocnione amerykańską kompanią zmechanizowaną z 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (2ABCT). W piątek 26 listopada przydzielony pododdział został zapoznany z zadaniami jakie będzie realizował w strukturach „Siedemnastki” podczas ćwiczenia Borsuk-17.
zobacz więcej...
Od dziś przez najbliższe 4 dni obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Wielkopolska Brygada cyklicznie, co dwa miesiące organizuje w swoich murach akcję HDK.
„DAJĄC KREW – DAJESZ ŻYCIE – to hasło kieruje żołnierzami, którzy choć raz w swoim życiu wzięli czynny udział w akcji honorowego krwiodawstwa.
zobacz więcej...
Swego czasu pisałem o tytułowych skarbach, omówionych na konferencji naukowej numizmatyków i archeologów we Wschowie. Dziś są one wspaniale opisane przez dra Tadeusza Szczurka z Gorzowa Wlkp. W ramach Weekendowego Szlaku Naukowego, 20 października w Muzeum Lubuskim im.
zobacz więcej...
Taki pseudonim artystyczny od pewnego czasu funkcjonuje w sieci. Kryje się pod nim sympatyczny, w sile wieku człowiek, mieszkający na stałe w Żubrowie, pod Sulęcinem, pracujący od kilku lat za granicą.
zobacz więcej...
W poniedziałek, 13 listopada batalion dowodzenia Strzelców Konnych Wielkopolskich zrealizował strzelania sytuacyjne w marszu.
Na co dzień batalion zabezpiecza funkcjonowanie organów dowodzenia, z kolei podczas ćwiczeń przygotowuje i ochrania stanowisko dowodzenia brygady.
zobacz więcej...