Geoportal Powiatu Sulęcińskiego

Poniedziałek 25 września 2017

Prowadzony na poziomie powiatu przez służbę geodezyjną (pod adresem www.sulecin.geoportal2.pl) umożliwia wszystkim zainteresowanym udostępnienie aktualnych danych przestrzennych. Aktualnych bowiem dane są gromadzone i przetwarzane na tym szczeblu. Geoportal powstał z inicjatywy byłego szefa geodezji w starostwie Tomasz Kluszczyka. Był drugim po Gorzowie Wlkp. takim portalem, jaki pojawił się w województwie. Projekt jego stworzenia był możliwy dzięki pozyskaniu środków finansowych Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Lubskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Starostwo było jednym z pierwszych, które wdrożyło mapy numeryczne. Poprzednie mapy analogowe zostały przetworzone do wersji wektorowej.

Zainteresowany szybko wyszuka interesujący go obiekt, bowiem powiat podzielony granicami gmin, obrębów. Powiększenia skali są doskonale czytelnie. Łatwo znaleźć swoją działkę, budynki czy określenia klaso użytków. Dane po wydruku nie stanowią jednak dokumentów w postępowaniu administracyjnym czy innym. Mają bowiem wyłącznie charakter poglądowy umożliwiający identyfikację i lokalizację przestrzenną obiektów i ewidencji tychże.

Często bywa, że właściciel gruntu mniema, że jego działka sięga np. do brzegu cieku wodnego, co jest błędem, bowiem granice tychże są poza korytem czy rowem. To wszystko można wyczytać z zamieszczonych map wraz z opisem.

Na pewno jest to pomocne dla zainteresowanych, bez oczekiwań na wydruki map w geodezji. Są oczywiście pewne ograniczenia z uwagi na ochronę danych osobowych właścicieli działek, jednak jest możliwość zalogowania się i po podaniu swych danych uzyskać zgodę na dokładniejszą penetrację swojego gruntu.

Można zapoznać się m.in. z zagospodarowaniem przestrzennym, ochroną środowiska (gleba, powietrze, woda, hałas) czy uzyskać informację o systemie komunikacyjnym lub aktywności gospodarczej. Można znaleźć ciekawe miejsca, bowiem zainteresowania bywają różne.

Szczegółowe informacje nt. sulęcińskiego Geoportalu można w Starostwie Powiatowym w Sulęcinie (tel. 95 755 5243)

LM

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij