IX Memoriał Mirosława Gudacza za nami

Poniedziałek 30 maja 2016

52 drużyny wzięły udział w IX Memoriale Mirosława Gudacza nad jeziorem Ostrowskim. W rodzinnej atmosferze i przy pięknej pogodzie wszystkim uczestnikom jak zwykle miło upłynął czas.

Tym razem święto rodzin wędkarskich Koła nr 1 PZW w Sulęcinie zostało zorganizowane w niedzielę 29 maja. Po przywitaniu wędkarzy przez prezesa Koła Ryszarda Stachowiaka, życzeniach połamania kija złożonych przez Ewę Gudacz, krótkiej odprawie wiceprezesa ds. sportu Sławka Matelskiego i losowaniu stanowisk zawodnicy mogli spokojnie zjeść śniadanie i udać się na swoje pomosty. Wędkowanie rozpoczęło się o godz. 10.40. Dziesięć minut wcześniej moczykije mogli zanęcić łowisko. W tym roku to zadanie było trudniejsze, ponieważ zgodnie z uchwałą Koła do nęcenia podczas zawodów na jeziorze Ostrowskim nie można używać zanęt spożywczych. Zawodnicy mogą stosować tylko ziemię i glinę z dodatkiem wszelkiego rodzaju robactwa oraz atraktory zapachowe. Ma to ograniczyć dalsze zarastanie dna jeziora. Wędkować jak zwykle mogła dowolna ilość osób, ale na maksymalnie dwie wędki. Po trzech godzinach od rozpoczęcia rywalizacji rozległ się wystrzał kończący zawody. W siatkach wędkarzy dominowała drobnica, ale było też sporo bonusów w postaci karpi i dorodnych karasi. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Jakuba i Wojciecha Kartawików. Ojciec z synem wyholowali m.in. trzy karpie i półkilowego karasia. Z łącznym wynikiem 7380 pkt. J. i W. Kartawik zgarnęli nie tylko nagrodę za pierwsze miejsce ale również puchar za największą rybę (karp 1170 g).

Zanim jednak ogłoszono oficjalne wyniki utrudzeni moczykije mogli zregenerować siły posilając się specjałami przygotowanymi przez przez zarząd Koła i samych wędkarzy. Nagrody i puchary wręczali m.in. burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, prezes Stowarzyszenia „Wodny Świat” Eugeniusz Sembratowicz (Stowarzyszenie było jednym z głównych sponsorów tegorocznego Memoriału), Ewa Gudacz i Ryszard Stachowiak. Nagrodzonych zostało 15 drużyn:

 1. Jakub i Wojciech Kartawik – 7380 pkt.
 2. Sławomir i Szymon Matelscy – 5700 pkt.
 3. Łukasz Róż i Dariusz Wysocki – 5140 pkt.
 4. Grzegorz i Łukasz Gregoryńscy – 5010 pkt.
 5. Marek i Tomasz Jankowscy – 4670 pkt.
 6. Ryszard Rozesłaniec i Łukasz Kołodziej – 4440 pkt.
 7. Ryszard i Przemysław Sekuła – 4220 pkt.
 8. Joanna i Wiesław Uller – 4170 pkt.
 9. Kamila i Adam Piotrowscy – 4100 pkt.
 10. Tomasz i Czesław Szymańscy – 3930 pkt.
 11. Marek Szałtys i Tomasz Pisarczyk – 3620 pkt.
 12. Paweł i Maksymilian Sobczak – 3430 pkt.
 13. Andrzej i Franciszek Sieniawscy – 3320 pkt.
 14. Paweł Skorupski i Daniel Szpikowski – 3160 pkt.
 15. Edyta i Piotr Cichała – 3080 pkt.

Tradycyjnie przyznano również puchar dla najstarszego zawodnika Memoriału, który otrzymał Stefan Krawiec oraz puchar dla najmłodszego wędkarza, który powędrował do trzyletniego Wojtusia Krawca. Po raz piąty już zarząd „Jedynki” przyznał statuetkę „Podaj rękę”. Nagrodę za owocną współpracę z Kołem otrzymał dyrektor biura zarządu Okręgu Gorzowskiego PZW Andrzej Zakrzewski.

Oprócz rodzin wędkarskich z Koła nr 1 PZW w Sulęcinie w imprezie udział wzięli zaprzyjaźnieni wędkarze z Niemiec.

Tekst i foto: Adam Piotrowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij