Kolejne firmy w K-S SSE

Czwartek 27 sierpnia 2015

Do końca 2015 roku zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje wydać co najmniej 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

 

To jedna z najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w kraju, obejmująca zasięgiem swoich działań obszar kilku województw, ale w szczególności wierna ojczystemu regionowi i działająca na rzecz jego rozwoju. K-S SSE działa w regionie od 18 lat i z sukcesem wspiera inwestorów zarówno krajowych, jak również zagranicznych. Suma nakładów inwestycyjnych, poniesionych przez inwestorów strefowych, przekroczyła 6 mld, a zatrudnienie firmach na niej operujących wynosi prawie 30 tys. osób. W chwili obecnej, po rozszerzeniu terenów Strefy, które miało miejsce w ubiegłym miesiącu, zasięg jej oddziaływania obejmuje 44 lokalizacje na terenie 3 województw. Łączna powierzchnia Strefy wynosi 1.868 ha.

- Stale uatrakcyjniamy naszą ofertę inwestycyjną. Obserwujemy zainteresowanie gmin utworzeniem na ich terenach podstref w ramach K-S SSE. Jest to niewątpliwie najskuteczniejszy instrument wsparcia, zarówno rodzimych firm, jak również inwestycji zagranicznych. Wprowadzanie na rynek firm zagranicznych powoduje powstawanie wielu małych przedsiębiorstw polskich w otoczeniu. Zjawisko to wpływa na zmniejszenie problemu bezrobocia w regionie – mówi Roman Dziduch, wiceprezes zarządu K-S SSE .

Od początku roku K-S SSE wydała już zezwolenia na inwestycje, których łączna wartość przekracza kwotę 200 mln. zł. W nowych firmach zatrudnienie znajdzie min. 200 osób.

Red.

 

alt

 

Na zdjęciu Roman Dziduch, wiceprezes K-S SSE.

 

 

 

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij