Międzyrzecki Szpital Powiatowy 2015/2016

Wtorek 19 stycznia 2016

Placówka nosząca imię Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich jest kierowana przez Kamila Jakubowskiego, prezesa zarządu. Zarówno on i rada nadzorcza mają na uwadze przede wszystkim dobro pacjenta, o czym świadczą przyznane liczne certyfikaty. W inwestycjach wspomaga powiat, bowiem placówka jest jemu podległa. A potrzeby są duże.

W ubiegłym roku inwestycje i zakupy zamknęły się kwotą 1.785.719 zł. Za tą kwotę m.in. zmodernizowano jedną z sal w bloku operacyjnym i wykonano izolatkę dziecięcą (koszt 283.326 zł), zakupiono ambulans sanitarny Volgsvagen Crafter (356.584 zł), zakupiono aparat do znieczulania LEON Anit, głowicę kardiologiczną do usg, tor wizyjny do bloku operacyjnego, monitor hemodynamiczny, aparat RTG „Teleradiologia”, rozbudowano lokalną sieć komputerową, wykonano zadaszenie podjazdu dla karetek. Starostwo na inwestycje przekazało 300 tys. zł, pozostałe gminy za wyjątkiem Skwierzyny – 50 tys. zł.      

W roku bieżącym planuje się m.in. zakup respiratora, artroskopu, usg, pompę infuzyjną, stół operacyjny, myjkę do endoskopów oraz dalszą modernizację bloku operacyjnego, Oddziału Anestezjologii Intensywnej Terapii i SOR.

W planach jest budowa oddziału dziecięcego. Jednym ze sposobów pozyskania funduszy jest organizacja Charytatywnego Balu Karnawałowego, zaplanowanego na 6 lutego. Bilety wstępu do nabycia w sekretariacie zarządu.

Lech Malinowski

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij