Mikołajki z „Linem”

Piątek 15 grudnia 2017

Już od samego rana nad jeziorem Ostrowskim towarzyszyły emocje związane z wizytą  Św. Mikołaja, która niewątpliwie wprowadziła dzieci i rodziców w świąteczny nastrój. W tym wyjątkowym magicznym dniu dzieci w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja uczestniczyły w przeróżnych zabawach przygotowanych przez 3 Drużynę Starszoharcerską  „Red One”, druhny i druhów z Komendy Hufca ZHP Sulęcin.

Gdy z oddali było słychać dzwonek oraz magiczny głos HO, HO, HO, to było już wiadome, że w naszym kierunku zbliża się Św. Mikołaj. Dzieci z wielką radością oraz entuzjazmem przywitały gościa z białą brodą. Mikołaj zadawał dzieciom pytania, rozdawał prezenty oraz pozował do zdjęć. Dzieci nie były dłużne i także przygotowały dla Mikołaja własnoręcznie narysowane laurki, ozdoby choinkowe oraz świąteczne słodkości. Kiedy zmęczony już gość musiał wyruszyć w dalszą drogę, 94 dzieci na pożegnanie życzyło mu szczęśliwego powrotu do Laponii.

Na wymarznięte w tym dniu dzieci i opiekunów czekała gorąca grochówka, zupa pomidorowa, kiełbaski pieczone na ognisku, a na deser różnorodne słodycze, pączki, ciasta, owoce oraz gorąca herbata i kawa. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w loterii fantowej.

W trakcie piątej edycji „Ogniska z Mikołajem” odbyła się również zbiórka jedzenia dla czworonogów (suchej karmy, puszek mięsnych, itp.) ze Schroniska „AZORKI” z Gorzowa Wlkp. pod hasłem:

„PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA”

Zarząd i Członkowie Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin składają serdeczne podziękowania dla 3 DSH RED ONE oraz Komendy Hufca ZHP Sulęcin za pomoc w organizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia jakim było „Ognisko z Mikołajem”.

Zarząd i Członkowie Koła PZW Nr 2 „LIN” Sulęcin składają serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym sponsorom za bezinteresowną pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia jakim było „Ognisko z Mikołajem”.

BK

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij