„Niech żyje bal” – Studniówka 2018

Poniedziałek 22 stycznia 2018

12 stycznia 2018 r.,100 dni przed maturą odbył się Bal tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

Przysłowiowa Studniówka jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Tak było i tego roku. W niepowtarzalnym klimacie, spotkali się uczestnicy imprezy, aby wspólnie przeżyć emocje tego wieczoru. A tych z pewnością nie zabrakło.

Tanecznym krokiem walca i utworem pt „Niech żyje bal” w wykonaniu Pauli Biernat powitano gości: dyrektora Szkoły, panią Grażynę Sobieraj, władze samorządowe oraz przewodniczącą Rady Rodziców, panią Annę Rymszę, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, drogich rodziców i oczywiście dostojnych bohaterów imprezy.

Tradycyjnie nie zabrakło wielu mądrych, ciepłych, pełnych otuchy i życzliwości słów. Pierwsze padły ze strony dyrektora szkoły - W tak pięknej scenerii kultywujemy tradycje polskiej edukacji, podkreślamy wartość nauki w szkole średniej, która otwiera bramy do dorosłego życia. Uczniowie dali się poznać, jako mądrzy i wartościowi ludzie, otwarci na nowe wyzwania, pełni nadziei, oczekiwania na lepsze jutro, z pewnością wykorzystują swój zdobyty potencjał w przyszłości, w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym miasta, regionu, kraju – podkreślała G. Sobieraj. Do tych życzeń dołączył także starosta sulęciński Adam Basiński, i przemawiające, w imieniu rodziców, pani Agnieszka Lewitzka-Chuchro oraz w imieniu wychowawców, pani Anna Kowalewska.

Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego, ale też partnerów i przyjaciół szkoły oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Otrzymali i usłyszeli je również wychowawcy, pani Elżbieta Czerwińska, pani Irena Romanowska, pani Anna Kowalewska, pan Mariusz Hartman i Witold Butkiewicz. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców: - Nie tylko dzisiaj, nie tylko przez lata nauki w liceum czy technikum, ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi i cierpliwymi w zachęcaniu nas do pokonywania przeszkód – powiedzieli uczniowie. Łzy wzruszenia popłynęły po policzkach rodziców, kiedy uczennice Kinga Kleńk i Alexandra Timus zaśpiewały specjalnie dedykowaną im piosenkę.

„Poloneza czas zacząć!”- te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki.

Zabawy na sto dni przed maturą była przednia, bo z nostalgią wspomniano ją również w poniedziałek, 15 stycznia kiedy ostatni raz zabrzmiał polonez, a pani dyrektor podziękowała za piękną i kulturalną zabawę. W finale, na otarcie łez, że koniec szkoły już blisko, a studniówka minęła, wszyscy poczęstowali się pysznym tortem.

Karina Rogowska

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij