Program LOWE

Środa 17 stycznia 2018

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w skrócie LOWE rozpoczął swoje działania 25 listopada warsztatami rękodzielnictwa artystycznego, które inauguracyjnie przeprowadziła Teresa Pelc ze Stowarzyszenia „Mam pomysł”. W grudniu rozpoczęły się szkolenia z zakresu kompetencji informatycznych: szkolenie z podstaw obsługi komputera oraz szkolenie z obsługi programów komputerowych w ramach pakietu MS Office – prowadzone przez Roberta Okopienia oraz Wiesława Wójcika. Równolegle trwają także kursy językowe.

9 grudnia rozpoczęły się kursy z języka angielskiego z udziałem językoznawcy Joanny Skrzypacz i języka niemieckiego, którego zajęcia prowadzi Magdalena Rajfur i Aleksandra Kosek. Trwa także cykliczny kurs języka rosyjskiego, prowadzony przez Annę Tonder. Grudzień zwieńczony został w „Lubuskim LOWE” warsztatami krawieckimi, w których udział wzięli mieszkańcy DPS Tursk. W nowym 2018 roku zaproponowane zostaną kolejne formy edukacyjne.

Program LOWE powstał w partnerstwie trzech jednostek: Stowarzyszenia Młodych Lubuszan, którego koordynatorem jest Dagmara Żarkowska-Terech, Urzędu Miejskiego w Sulęcinie, który w tym zakresie reprezentuje Aneta Gryz oraz Ewa Krynicka z ramienia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Program podejmuje szereg działań kierowanych na rzecz edukacyjnej aktywności osób dorosłych z wykorzystaniem potencjału szkoły w zakresie nie tylko rozwijania kompetencji potrzebnych na rynku pracy, ale również metod pracy kadry nauczycielskiej z osobami dorosłymi na bazie małych środowisk lokalnych.

Z projektu LOWE mogą skorzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy naszej gminy, a jego realizacja i propozycje będą trwały do czerwca 2018 roku. Program zakłada przeszkolenie minimum 200 mieszkańców Miasta i Gminy Sulęcin.

Więcej informacji dostępnych jest na profilu na facebooku: facebook.com/LOWELubuskie. Zgłoszenia można przesyłać na adres lubuskielowe@wp.pl lub telefonicznie pod numerami: 511 038 066 oraz 504 188 164, jak również w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie. 

Maciek Barden

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij