Sąd administracyjny znów nie po stronie burmistrza

Poniedziałek 8 stycznia 2018

4.10.2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. rozpatrzył skargę burmistrza na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Lubuskiego w przedmiocie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej ws. dopłat do taryf dla wody i ścieków. Skarga została w całości oddalona.

Radni pół roku temu mieli poważne wątpliwości w zakresie możliwości powzięcia uchwały o dopłatach, którą forsował na sesjach nadzwyczajnych burmistrz Jaworski. Radni uzyskali wówczas zewnętrzną opinię prawną, która jednoznacznie wskazywała, że w gminie nie obowiązują taryfy, nie można więc tym samym podjąć uchwały o dopłatach. Ostatecznie, w związku z zapewnieniami urzędowego radcy prawnego, samego burmistrza oraz pracowników Urzędu MiG o zgodności z prawem takiej uchwały, została ona podjęta.

Wojewoda jednak - zgodnie z przewidywaniami grupy radnych, uznał ją za nieważną, a na jego decyzję skargę do sądu złożył burmistrz.
Skargę sąd oddalił, potwierdzając wcześniejsze twierdzenia radnych i wojewody, że:
- od marca 2017 r. mamy w gminie okres beztaryfowy,
- jeśli nie ma taryfy, nie można uchwalić dopłat.

Co dziwi, urzędnicy, zastępca burmistrza i prezes MZK zapytani przez przewodniczącą Rady miesiąc po sądowym rozstrzygnięciu o stan sprawy przed WSA, nie wiedzieli nawet, że w sprawie zapadł wyrok... Czy jedna z ważniejszych aktualnie kwestii w gminie (ceny za wodę i ścieki) nie interesuje w ogóle naszych włodarzy?

Ciąg dalszy sprawy – już niebawem.

Źródło: Facebook Radni Witnica

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij