Sięgając po marzenia

Poniedziałek 13 lutego 2017

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego rozpoczyna kolejną, siódmą już rekrutację, do programu stypendialnego Marzenia o Nauce. 80 przyszłych stypendystów będzie uczyło się w najlepszych polskich liceach, a ich rodziny nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów.

W ciągu sześciu dotychczasowych edycji przez Marzenie o Nauce przewinęło się blisko 500 stypendystów. Każdy pochodził z małej miejscowości, był bardzo dobrym uczniem, a ich rodziny należały do niezamożnej części społeczeństwa. Kandydatów Fundacja szuka w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców. EFC została założona przez Andrzeja Czerneckiego, nieżyjącego już biznesmena i filantropa, który część zgromadzonego majątku przeznaczył na powołanie fundacji. Głównym założeniem Marzenia o Nauce jest wsparcie bardzo zdolnych i pracowitych młodych ludzi, którzy bez pomocy fundacji przepadliby w systemie oświaty, a ich potencjał zostałby niewykorzystany. – Zapewniamy naszym podopiecznym wszystko to, czego potrzebują do nauki i funkcjonowania w dużym mieście. Od podręczników, poprzez opłaty szkolne, pomoce naukowe, kursy językowe, czesne w bursie, czy bilety komunikacji miejskiej. Zabieramy ich także na ferie i wakacje. Stypendyści EFC we wszystkich miastach wojewódzkich tworzą małe społeczności, ucząc się w wybranym liceum i mieszkając w szkolnych bursach. Zazwyczaj jest to grupa kilkunastu osób, a ich podstawowym zadaniem jest po prostu dobrze się uczyć. W każdym mieście, w którym uczą się Stypendyści czuwa nad nimi Koordynator Regionalny. Jest on łącznikiem między stypendystami a fundacją, dba o to, aby jego podopiecznym niczego nie brakowało. – mówi Robert Walków, koordynator regionalny Fundacji.

Nabór do programu Marzenie o Nauce rusza 15 lutego, kandydat musi pochodzić z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, na koniec I semestru w klasie 3 gimnazjum mieć średnią ocen minimum 4,5 albo być laureatem bądź finalistą przedmiotowego konkursu kuratoryjnego lub olimpiady, a w rodzinie kandydata dochód na jedną osobę nie może przekraczać 900 zł. netto miesięcznie. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.efc.edu.pl, należy wypełnić w nieprzekraczalnym terminie 31 marca. Więcej informacje na stronie internetowej Fundacji EFC.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij