Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Niedziela 29 listopada 2015

Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami, którzy działając w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty.

Do Izby Skarbowej w Zielonej Górze zadzwonił mieszkaniec województwa mazowieckiego, który otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Z treści otrzymanego pisma wynika, iż mężczyzna jest podejrzany o to, że nabywał susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym, nieistniejąca Izba Skarbowo Celna w Gorzowie Wlkp. mieszcząca się przy ul. Dworcowej 6, wzywa go do wpłaty grzywny w wysokości 150 zł oraz opłaty skarbowej w wysokości 237,62 zł. Do wezwania został dołączony blankiet wpłaty.
Przedstawione przez mężczyznę wezwanie było próbą wyłudzenia pieniędzy. W przypadku otrzymywania przez obywateli tego typu zgłoszeń prosimy o kontakt z Krajowym Telefonem Interwencyjnym AP numer telefonu: 800 807 007, czynny w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00 lub na adres e-mail: powiadom_podatki@mf.gov.pl. Połączenie telefoniczne jest bezpłatne. Zarówno telefon interwencyjny, jak i adres e-mail, zapewniają anonimowe przekazanie informacji.

Red.

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij