Wyskoczył w czasie jazdy z kradzionego auta

Czwartek 26 października 2017

Policjanci z Sulęcina odzyskali skradzionego na terenie Niemiec volkswagena, którym uciekał 37-latek. Mężczyzna wyskoczył z jadącego pojazdu, ale chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Toczący się golf bez kierowcy uderzył w zaparkowany pojazd. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

24 października policjanci z sulęcińskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 92. O godz. 9.15 przed Krzeszycami zauważyli kierującego volkswagenem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci nadając sygnał świetlny i dźwiękowy chcieli zatrzymać kierującego do kontroli. Kierujący zignorował sygnały nadane przez funkcjonariuszy i zaczął przyspieszać, wjeżdżając do miejscowości Krzeszyce.

Policjanci podjęli pościg za kierującym volkswagenem. Podczas ucieczki kierowca golfa popełnił szereg wykroczeń. W pewnym momencie wjechał na ul. Ogrodową na parking przy sklepie. W czasie jazdy wyskoczył z samochodu i dalej zaczął uciekać pieszo. W tym czasie toczący się pojazd uderzył w zaparkowany na parkingu samochód osobowy. Po krótkim pościgu pieszym policjanci zatrzymali kierującego. Był trzeźwy, ale policjanci wykonali także test na zawartość środków odurzających w organizmie. 37-letni mężczyzna został zatrzymany, a w sulęcińskim szpitalu pobrano mu krew do analizy. Policjanci zatrzymali również mieszkańcowi powiatu strzelecko-drezdeneckiego prawo jazdy. W zależności od wyniku badania krwi zostanie mu przedstawiony dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Chwile później funkcjonariusze wiedzieli już, że volkswagen golf został skradziony na terenie Niemiec. Odzyskane auto o wartości około 18 tysięcy złotych niebawem zostanie zwrócone właścicielowi.

Następnego dnia mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione przestępstwo tj. nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Poniesie również konsekwencje za wykroczenia jakich dopuścił się podczas jazdy.

Źródło: www.lubuska.policja.gov.pl

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij