MUTACJA A

Sulęcin, Lubniewice, Krzeszyce, Słońsk, Torzym, Ośno Lubuskie

MUTACJA B

Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Górzyca, Rzepin

MUTACJA C

Międzyrzecz, Skwierzyna, Przytoczna, Pszczew, Bledzew

MUTACJA D

Lubsko, Jasień

MUTACJA E

Witnica


Dyniowy zawrót głowy

Środa 4 października 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na dyniowy zawrót głowy. 18 października o godzinie 18:00 na Placu Czarnieckiego odbędzie się ŚWIĘTO DYNI. Konkurs ph. „Straszne dynie” - na najbardziej oryginalną i estetyczną dekorację z dyni.

Koniec sezonu w „Linie”

Środa 4 października 2017

1 października odbyły się spławikowe zawody wędkarskie kończące sezon 2017, które zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Koła. Sportowa rywalizacja odbyła się nad malowniczym Jeziorem Ostrowskim. W tym jesiennym, słonecznym dniu do zawodów przystąpiło 8 juniorów, 1 kobieta oraz 9 seniorów.

Wirtualne lekcje z AUTOSTRADĄ DO SZOŁY

Poniedziałek 2 października 2017

Odwiedziny w 31 szkołach podstawowych, lekcje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zorganizowane w 96 klasach, spotkania w których łącznie wzięło udział niemal 2000 dzieci — to efekty społeczno-edukacyjnego programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY.

Trzymał zwierzęta w nieodpowiednich warunkach

Niedziela 1 października 2017

Policjanci z Międzyrzecza podczas przeszukaniaia w mieszkaniu młodego międzyrzeczanina, w jednym z pomieszczeń znaleźli jaszczurki, węże i pająka. Dwa węże znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem. Gady zostały tymczasowo odebrane właścicielowi i zostaną przekazane do ZOO w Poznaniu i w Warszawie.

W malinowym chruśniaku działkowym – Dożynki 2017

Niedziela 1 października 2017

Stosowna do chwili celebra towarzyszyła wręczaniu, przez prezesa ROD „Krecik” Jana Drozdę, medali – dla najbardziej zasłużonych działkowców, to zwyczajowe docenienie wielu godzin ich codziennej pracy. Organizatorzy, Zarząd, zadbali też o oprawę artystyczną, o muzykę – do tańczenia, i o miejsce do zabawy – specjalnie przygotowane.

Nasza historia w międzyrzeckim muzeum

Niedziela 1 października 2017

Tylko nieliczni wiedzą, że w zbiorach Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego są eksponaty dotyczące Sulęcina i okolic. Ciekawostką jest pieczęć Loży Masońskiej z Sulęcina. Wykonana w kamieniu półszlachetnym, żółtym, szlifowanym, grawerowana.

„Gorzów Wlkp. – pali się katedra!”

Czwartek 28 września 2017

1 lipca 2017 r. o godz. 1828 alarm ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. Otrzymaliśmy powiadomienie o zdarzeniu, SMS-y o treści: „Gorzów Wlkp., ul. Gen. Wł. Sikorskiego – pali się katedra”.

Znają, ale nie wszyscy kochają…

Środa 27 września 2017

I wcale nie muszą, bowiem portale społecznościowe w wielu miejscowościach zawsze były, są i będą źródłem natychmiastowej informacji lub przekazu z komentarzem, który nie zawsze wszystkim się podoba. Z reguły sprawującym władzę lub sprawujących urzędy, choć nie jest to regułą.

Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!

Środa 27 września 2017

Wakacje się skończyły i czas wracać do szkoły. Pojawiamy się w murach szkoły w dniu inauguracji, a tu takie zaskoczenie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jako pomoc dydaktyczną do kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk otrzymaliśmy nowe samochody - dwa bliźniacze, pięciodrzwiowe, super autka KIA RIO o pojemności silnika 1248 cm³, mocy 84 KM, z silnikiem benzynowym do praktycznego kształcenia oraz 9-osobowy samochód Ford Transit, o pojemności 2000 cm³.

Sposób na bardzo ciekawy koniec wakacji…

Środa 27 września 2017

Czy koniec wakacji musi być nudny i poświęcony tylko przygotowaniom do nowego roku szkolnego? Z pewnością większość uczniów odpowiedziałaby – “tak”, jednak nie uczestnicy międzynarodowego projektu Jugendcamp - Sulęcin 2017, którzy od 19 do 25 sierpnia wypoczywali w naszym gośninnym mieście i jego malowniczych okolicach.

Wyrusz na piękny trasy z kijkami

Środa 27 września 2017

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie oraz Burmistrz Sulęcina serdecznie zapraszają wszystkich miłośników spacerów nordyckich do udziału w VIII Polsko-Niemieckim Sulęcińskim Rajdzie Nordic Walking. Rajd odbędzie się 30 września 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Piknik integracyjny

Wtorek 26 września 2017

W dniach 29 lipca i 9 września 2017 r. na Uroczysku w Żubrowie, odbyły się pikniki integracyjne. Celem obu imprez było zintegrowanie pracowników ich rodzin oraz emerytów i rencistów ZPCH "Gumoplast".

Niewybuchy są nadal groźne

Poniedziałek 25 września 2017

Pomimo, że od II Wojny Światowej minęło ponad 70 lat, dalej pozostałości po tamtych wydarzeniach stwarzają realne zagrożenie. Często podczas pracy w ogrodzie, prac budowlanych czy po prostu spacerów można natknąć się na amunicję lub niewybuchy.

Geoportal Powiatu Sulęcińskiego

Poniedziałek 25 września 2017

Prowadzony na poziomie powiatu przez służbę geodezyjną (pod adresem www.sulecin.geoportal2.pl) umożliwia wszystkim zainteresowanym udostępnienie aktualnych danych przestrzennych. Aktualnych bowiem dane są gromadzone i przetwarzane na tym szczeblu. Geoportal powstał z inicjatywy byłego szefa geodezji w starostwie Tomasz Kluszczyka.

Czy mieszkańcy DPS w Tursku zostaną bez opieki?

Poniedziałek 25 września 2017

Od kilku lat specjaliści głośno mówią o dynamicznych zmianach na rynku pracy. Obecnie to pracownicy dyktują warunki zatrudnienia. Pracodawcy, żeby utrzymać zatrudnienie na optymalnym poziomie muszą się bardziej wysilić. Niestety, zmian tych nie zauważył Zarząd Powiatu Sulęcińskiego i w efekcie Dom Pomocy Społecznej w Tursku (podlega pod powiat) wpadł w poważne tarapaty.

Roczne otwarcie w SOK

Czwartek 21 września 2017

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Naładuj Kulturę – corocznej oficjalnej inauguracji nowego roku artystycznego w SOK. Impreza ta ma na celu zaangażowanie społeczności lokalnej do kreowania i współtworzenia działań kulturalnych w Sulęcinie.

Szkolenie ogniowe pododdziałów kawalerii powietrznej

Środa 20 września 2017

19 września br., na poligonie w Wędrzynie w ramach ćwiczenia pk. Serwal-17 zostały zrealizowane zajęcia ogniowe, w ramach których swoje umiejętności doskonalili żołnierze komponentu lądowego i lotniczego. Ćwiczenia rozpoczął przelot pary samolotów F-16 z 2.

I gość miły, i chleba żal...

Środa 20 września 2017

Minister od zagranicy Waszczykowski odpowiadając niedawno na pytanie o przyjmowanie do Polski uchodźców w ramach kwot wyznaczonych przez Unię Europejską stwierdził, że nasz kraj pomaga innym narodowościom w potrzebie, i na dowód tego oznajmił, że Polska tylko w tym roku wydała ponad 700 tys.

Kolejny kawałek góry lodowej…

Środa 20 września 2017

Jak to dobrze, że mieszkamy tam gdzie mieszkamy. Obce nam są huragany, trąby powietrzne i inne szkwały. Możemy w związku z tym tylko oglądać te straszne obrazki najpierw z Polski, a teraz z dalekiej ameryki.

Grześ marzenia buduje z zapałek

Wtorek 19 września 2017

Grzegorz Trzmielewski z Drzecina zbudował już m.in. pływający model pancernika Bismarcka, a teraz pracuje nad makietą swojej szkoły i spieszy się, żeby zdążyć na 76. urodziny gorzowskiego Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych.

Kunowice zapraszają na Festyn Wincentyński

Wtorek 19 września 2017

24 września, uroczystą sumą odpustową o 15.00, rozpocznie się odpust ku czci Św. Wincentego a’Paulo. Po mszy mieszkańcy bawić się będą na festynie. Tegoroczne uroczystości odpustowe będą miały szczególny charakter ze względu na dwa bardzo ważne jubileusze.

Lubuska Unia Światłowodowa podpisana w Brodach

Wtorek 19 września 2017

Liderzy porozumienia Lubuskiej Unii Światłowodowej podpisali w Brodach porozumienie, dzięki któremu w lubuskich gminach łatwiejszy będzie dostęp do szerokopasmowego internetu. Chodzi o inwestycje budowy tzw. „ostatniej mili” – od punktów dostępowych do mieszkań abonentów.

Integracyjnie i warsztatowo nad jeziorem

Poniedziałek 18 września 2017

Rodzice i młodzież z rodzin zastępczych oraz placówki „Nasza Chata” w Cybince, a także osoby prowadzące zajęcia i pracownicy PCPR w Słubicach - to dla nich zorganizowano pod koniec sierpnia wyjazd integracyjny do Wielenia Zaobrzańskiego, niedaleko Wolsztyna.

Wiedzieć więcej o świecie

Niedziela 17 września 2017

8 września w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gościliśmy dr. Barbarę Paklewicz z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego Wykład na temat współczesnych relacji międzynarodowych, zawiłościach dyplomacji, jej wpływie na losy państw i społeczeństw, a także sposobach i narzędziach, które pomagają zapobiegać światowym konfliktom, wygłoszony przez panią doktor, uzmysłowił, jak ważną rolę odgrywa wiedza o dzisiejszym świecie.

Nowa jakość szkolenia

Piątek 15 września 2017

W piątek 15 września na pasie taktycznym w Trzemesznie Lubuskim 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich zrealizował nowatorskie strzelanie sytuacyjne. Pomysłodawcą strzelania jest zastępca dowódcy 7bSKW major Damian Kidawa, który w następujący sposób opisuje zamierzenie szkoleniowe - „Moim celem było opracowanie takich warunków strzelania, dzięki którym dowódca będzie miał możliwość sprawdzenia wyszkolenia taktycznego i strzeleckiego plutonu.

Szkolenie SERE

Piątek 15 września 2017

We wrześniu w Wielkopolskiej Brygadzie przeprowadzany jest cykl szkoleń przeznaczonych dla personelu wojskowego objętego średnim poziomem ryzyka zajścia zdarzenia izolacji na teatrze działań. Z doświadczeń współczesnych konfliktów zbrojnych wynika, że w asymetrycznym środowisku bezpieczeństwa personel wojskowy Sił Zbrojnych RP jest bardzo podatny na utratę kontaktu z macierzystą strukturą, w tym schwytanie przez przeciwnika, przetrzymywanie oraz wykorzystanie.

Ocalić od zapomnienia

Piątek 15 września 2017

Stowarzyszenie Oświatowe PEGAZ w Sulęcinie rozpoczęło realizację projektu Ocalić od zapomnienia - architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej. W ramach projektu realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym planowane jest udokumentowanie budynków architektury domów z muru pruskiego i wydanie folderu promującego walory architektoniczne Ziemi Sulęcińskiej Grupa młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im.

1 października – Święto Latawca

Wtorek 12 września 2017

Przed nami kolejna edycja Święta Latawca, które odbędzie się w pierwszą niedzielę miesiąca, 1 października o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w zawodach latawcowych w kategoriach: 1.

Puchar Jesieni rozstrzygnięty

Poniedziałek 11 września 2017

2 września odbyły się spławikowe zawody szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” pod nazwą „Puchar Jesieni”. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych, a areną zmagań młodych wędkarzy było Jez. Trzecie (Owiecko Duże) położone 2,5 km od wsi Miechów.

Wojtek i Inni potrzebują Twojej pomocy! Zostań dawcą szpiku.

Czwartek 31 sierpnia 2017

Wojtek Andrejczuk ma 27 lat i mieszka wraz żoną Justyną i synkiem Igorem w Kostrzynie nad Odrą. Najważniejsza w życiu Wojtka jest rodzina, jego żona Justyna oraz 18-miesięczny synek Igor. Marzeniem Wojtka było wybudowanie domu, jeszcze jedno dziecko, podróże, ale diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna zmieniła wiele.

Mieszkanie pilnie poszukiwane

Czwartek 17 sierpnia 2017

W tym roku po raz nie wiem który wybrałem się na festiwal Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Koncert Hey był niesamowity. Kasia Nosowska z zespołem dali czadu, jakby zupełnie czas dla niech stanął i nadal byli młodzieniaszkami.

Maję wszyscy znają i kochają…

Środa 16 sierpnia 2017

Chodzi oczywiście o filmową pszczółkę. Światowy Dzień Pszczoły był inspiracją dla organizatorów Folkowych Wakacji w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, dlatego dzieci uczestniczące w bardzo ciekawych i atrakcyjnych zajęciach w Folkowej Wiosce, 8 czerwca pod bacznym okiem pracowników SOK udali się do Gospodarstwa Pszczelarskiego państwa Dutkowiak słynącego ze smakowitych miodów.

„Drugie życie odpadów… - zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Grochowie”

Środa 16 sierpnia 2017

Pod tym tytułem na przełomie lipca i sierpnia realizowany był w Grochowie projekt, mający na celu poprawę wizerunku wsi i zachęcenie mieszkańców do większej dbałości o miejsce zamieszkania. Środki finansowe na przeprowadzenie zadania zostały przekazane przez CZG-12 z siedzibą w Długoszynie, dzięki wnioskowi o dotację złożonemu za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowie.

Podnieś swoje kompetencje – darmowe szkolenia dla mieszkańców

Poniedziałek 14 sierpnia 2017

Gmina Sulęcin, Stowarzyszenie Młodych Lubuszan oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulęcinie rozpoczną wkrótce projekt edukacyjny dla mieszkańców powiatu sulęcińskiego. Wachlarz proponowanych kursów, warsztatów i szkoleń będzie bardzo szeroki – od zajęć rozwijających kompetencje kluczowe , przez kursy zawodowe po warsztaty pszczelarskie.

Letnia Szkoła Wędkowania 2017

Niedziela 13 sierpnia 2017

W dniach 3/8 lipca odbył się po raz czwarty organizowany przez Koło PZW Nr2 „LIN” biwak wędkarski dla dzieci pod nazwą „Letnia Szkoła Wędkowania”. W poniedziałek 3 lipca o godz.11:00 wszystkie chętne dzieci wyruszyły na wędkarską przygodę na łonie natury.

Przed nami Dożynki Gminne

Sobota 12 sierpnia 2017

Nadchodzi czas żniw i tym samym czas corocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się we wsi Długoszyn. Na imprezę zapraszają organizatorzy – Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Sulęcina. Spotkamy się w sobotę 26 sierpnia, a całą dożynkową imprezę rozpocznie o godzinie 13:00 Msza Św.

EWE znacznie obniżyło ceny

Czwartek 3 sierpnia 2017

W roku ubiegłym EWE obniżyło ceny gazu średnio o 9,2%, a już w lipcu br. ponownie obniży je dla gazu wysokometanowego o kolejne 7,2%. Dla klientów EWE oznacza to obniżenie rachunków średnio o 16,4% w okresie ostatnich dwóch lat.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wtorek 1 sierpnia 2017

1 sierpnia to bardzo ważna data dla każdego Polaka, każdego patrioty. Tego dnia, 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Sulęciński Ośrodek Kultury organizuje dziś specjalne spotkanie, które ma upamiętnić ten szczególny dzień.

«1...34567...10...38»

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij